Gündem Haberleri

  Parsadan'ın hakimine hüzünlü veda

  Hürriyet Haber
  11.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nin geçirdiği rahatsızlık sonucu önceki gün vefat eden 40 yıllık kıdemli Hakimi Yurdal Bekman’ı meslektaşları, avukatlar ve adliye personeli gözyaşlarıyla uğurladı. Yargıç Bekman son olarak Selçuk Parsadan davasıyla kamuoyunun gündemine gelmişti.

  Dün İstanbul Adliyesi’nde görev yapan tüm yargıç-savcı ve personel, öğle saatlerinde bir yargı mensubunu son yolculuğuna uğurlamak üzere bina önünde toplandı. Törende konuşan İstanbul 3’üncü Ağır Ceza Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkan Vekili Şefik Mutlu, Bekman’ın mesleki başarılarını anlattı ve kaybından duydukları büyük üzüntüyü dile getirdi. Törende Bekman’ın eşi Sevil Bekman, çocukları Cenk, Okan ve Simge Bekman ile yıllarca birlikte çalıştığı adliye personeli gözyaşı döktü.

  Kırklareli, Silivri, Tekirdağ ve Şişli’de 1993 yılına kadar Cumhuriyet Savcılığı yapan, 93 yılında ceza hakimi olarak İstanbul 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde göreve başlayan Bekman’ın cenazesi Ataköy 5’inci Kısım Camii’nde kılınan namazdan sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı