« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Parma niyetine

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Taşra takımlarına oldum olası hayranım... Zor koşullarla oluşturdukları kadrolarla, kafa takımlara karşı ama öyle, ama böyle her zaman kök söktürüyorlar. Vallahi aferin.

Karabük de Fenerbahçe karşısında ilk yarıda bir hayli efelenip, direndi. Üstelik 10 kişi de kaldı. Ama çaresizdi. Her zaman söylüyorum: ‘‘Şu takıma, bu takıma kafa tutun ama rakibiniz Fenerbahçe emsali kulüplerse kusura bakmayın kardeşler. Öncelikle söyleyeyim; Fenerbahçe sizler gibi sade bir futbol kulübü değil, bünyesinde 16-17 spor branşında yaklaşık bin civarında sporcuya hizmet veren bir spor kulübü. Hem de şirket olmadığı halde ve de onlarca trilyon liracıklar harcayarak. Eee o zaman F.Bahçe'yi yenmek kadar F.Bahçe'ye yenilmek de büyük şeref beyler. Bu nedenle lütfen üzülmeyin...’’ Fenerbahçe'den bahsederken arasıra kısalmış anlamda ‘‘Fener’’ diyoruz. Bazı rakipler bu Fener'i el feneri filan sanıp aldanıyorlar. Karabük de böyle bir görüntüdeydi. ‘‘Fener salı günkü Parma telaşı içinde. Belki bu arada bir iki numara yapar, puan kaparız’’ diyordu ama haftalardır şakır şakır şakıyan Kanaryalar bu kez de Karabüklü delikanlıları Uche, Baliç, Murat, Metin'in muhteşem golleriyle şaşkına çevirip yaktılar. Daha da güzel yanı, Kanaryalar, Parma kapışması öncesinde şahane de bir idman yaptılar. Ancak 10 kişilik bir takıma 4-0 galipken, boş verip bir gol yeniyorsa bu, Fenerbahçe defansı için koca bir ayıptır.

Şimdi hepimizin aklı fikri önce Parma'da. Sonra sıra sevgili Fatihciğim'in 11 Cimbomlu'sunda. O gün Kadıköy'de, Cimbomlular ya cin olup Fener'i yenip yakacaklar, ya da balonları booom diye patlayıp, yenilip lige büyük renk katacaklar. Fenerbahçe'yi farklı galibiyeti için bir kez daha kutluyor, önümüzdeki günleri heyecanla bekliyorum.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz