ANKARA HABERLERİ

Parklara Ve Ağaçlara Kış Bakımı

IHA
27.10.2015 - 10:06Son Güncelleme :
IHA

Gölbaşı Belediyesi, ağaçların ve yeşil alanların kalitesini artırmak, korumak ve sürekliliklerini sağlamak amacıyla yazlık ve kışlık bakımlarını ihmal etmeden yapıyor.
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, park, yeşil alan, ağaç sayısını, kalitesini ve dayanıklılığını daha da artırmak amacıyla kış bakımı yaptıklarını söyledi. Kış aylarına girmek üzere olunan şu günlerde havaların yavaş yavaş soğumaya başladığını belirten Başkan Fatih Duruay, “Ağacın ve yeşil alanın şehirlerin gelişmişlik ölçüsüyle doğru orantılı olduğuna inanıyoruz. Yeşil alan miktarının artırılması özellikle de korunması için yoğun gayret gösteriyoruz. Ağacımızın, çimenimizin, çiçeğimizin mevsimine göre bakımlarını yapıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz vasıtasıyla, parklarımızı, yeşil alanlarımızı ve ağaçlarımızı ihtiyaç duydukları kışlık bakımı yaparak soğuk havalara karşı koruma sağlıyoruz” dedi.
Örnek bir ilçe olan Gölbaşı’nın aynı zamanda yemyeşil bir ilçe olması için yıllardır sürdürülen park, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına ivme kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Duruay, “Ağaç bakımı dikiminden daha önemlidir. Sürgün temizleme, taç verme, gençleştirme, budama, dip bakım, ilaçlama ve estetik bakımları yapılmazsa sağlıklı, sürekli ve kaliteli yeşil alana sahip olamazsınız. Bu nedenle yazlık ve kışlık bakımlarını özenle yapıyoruz" şeklinde bilgiler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Parklara Ve Ağaçlara Kış Bakımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Parklara Ve Ağaçlara Kış Bakımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı