İZMİR HABERLERİ

Parklar Yenileniyor Konak Güzelleşiyor

IHA
19.07.2015 - 10:47 Son Güncelleme :

KONAK BELEDİYESİ PARK VE BAHCELER MÜDÜRLÜĞÜNCE HUUMMALI BİR ÇALIŞMA İLE PARKLAR YENİLENDİ.

IHA

Konak Belediyesi’nin ilçe genelindeki parklarda başlattığı yenileme çalışmaları kapsamında bu kez kentin en işlek bölgelerinden biri olan Tepecik’teki Aziziye Mülkiyeliler Parkı yeni baştan elden geçirildi. Toplamda 7 bin metrekarelik yeşil alanın başlangıcında yer alan park, önce Fen İşleri Müdürlüğü ardından da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince hummalı bir çalışma yapıldı. Bakım ve onarım çalışmaları sonucu güzel bir görünüm kazanan parktaki yer döşemeleri tümüyle değişitirildi, giriş ve çıkış yolları kullanıma daha uygun hale getirildi. Eskiyen aydınlatma sistemleri de tamamen değiştirilerek parkın daha görünür olması sağlandı.
BAŞTAN SONA YENİLENDİ
Yetersiz gelen çocuk oyun grubu daha büyük ve modern bir oyun grubu ile değiştirilirken, çocukların özgürce oyun oynayabilmeleri için bir de kum havuzu eklendi. Çöp kovaları ve oturma grupları da yenilenen Aziziye Mülkiyeliler Parkı’nda vatandaşların dinlenirken ağaçların gölgesinden yararlanabilmesi için uygun olan ağaçların çevresi oturma duvarıyla donatıldı. Parkın merkezinde yer alan oturma gruplarına ise pergole eklenerek gölgelik sağlandı. Rengarenk mevsim çiçekleriyle güzelleştirilen parkta sevimli dostlar da unutulmayarak belirli noktalara su kapları yerleştirildi.
KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİ
Göreve geldikleri günden itibaren Konak’taki mevcut her yeşil alanı halkın kullanımına yakışır hale getirmek için çalıştıklarını belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, parklarda süren çalışmaların devam edeceğini söyledi. Konak’ta yeni park yapacak boş alanların yokluğundan yakınan Pekdaş, mevcut alanları elden geçirerek vatandaşa en iyi şekilde hizmet verir hale getirdiklerini söyledi. Bakım ve onarım çalışmalarına halkın da koruyarak destek vermesini isteyen Pekdaş, “Belediye olarak bizler en iyi hizmeti sunmakla görevliyiz ancak vatandaşlarımız da park ve yeşil alan gibi kamuya açık bölgeleri koruyarak ve temiz turarak bizlere destek olabilirler” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Parklar Yenileniyor Konak Güzelleşiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Parklar Yenileniyor Konak Güzelleşiyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı