DÜZCE HABERLERİ

Parklar Sosyal Tesis Haline Dönüştürülecek

IHA
20 Temmuz 2015 - 11:45Son Güncelleme : 20 Temmuz 2015 - 11:46

DÜZCE BELEDİYESİ PARKLARI SOSYAL TESİSE DÖNÜŞTÜRÜYOR.

IHA

Kent içinde bulunan mevcut ve projelendirilen parklar Düzce Belediyesi tarafından sosyal tesis haline dönüştürülecek. Buna göre parklar için birinci öncelik yeşil alanlar ile dinlenme bölümlerin fazlalığı olacak.
Düzce Belediyesi tarafından belediye sınırları içinde mevcut durumdaki parklar ile yeni projelendirilen parkların sosyal amaçlı olması hedefleniyor. Buna göre parklar için öncelikli olarak dinlenme, yeşil ve ağaçlandırma alanların fazla olması hedefleniyor. Bunun yanı sıra tüm park alanlarının bireysel ve sosyal aktiviteye imkan sağlayan, spor ve hobi amaçlı sosyal donatıların bulunduğu tesislerin ve bölümlerin olması sağlanacak. Erguvan Park, Melensu Park, Düzce Lisesi Park ve Küçüksu Park projeleri bulan göre hazırlandı. Ayrıca şehir merkezinde Avni Akyol ve İnönü Parkını da içine alarak hazırlanan kapsamlı ‘Park Kuşağı Projesi de buna göre dizayn ediliyor.
Başkan Mehmet Keleş, yeşil alanların sayılarının arttırılması kadar, park donanımlarının geliştirilmesinin, halkın kullanımına açılmasının da önemli olduğunu belirtti. Düzce’nin çevresi ve şehir merkezi ile birlikte yeşil alan ve parkların genişletilmesi hedeflendiğini ifade eden Başkan Mehmet Keleş, ’Daha doğal, daha temiz, daha yeşil’ bir kent kimliği içinde vatandaşların yeni, kullanılabilir yaşam alanlarına kavuşması amaçlandığını söyledi.
Parkların işletmeciliğini Düzce Belediyesinin yapacağını sözlerine ekleyen Başkan Mehmet Keleş bu konuda şu görüşlere yer verdi “Bunlar adı üstünde sosyal tesislerdir. Hiçbir şekilde ticari düşünce ile hareket edilmez. Bu yüzden parklarımızda müstecir anlayışı olmayacak. Hepsini Düzce Belediyesi Sosyal Tesisi olarak işleteceğiz. Halkın en ucuz ve en kaliteli şekilde sosyal tesislerden yararlanmasına ve dinlenmesine fırsat oluşturacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Parklar Sosyal Tesis Haline Dönüştürülecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Parklar Sosyal Tesis Haline Dönüştürülecek haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   06:03
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:57
  • Akşam
   19:55
  • Yatsı
   21:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı