Gündem Haberleri

  Park Orman'da Garbage parti

  Hürriyet Haber
  13.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yıl boyunca perdelerini hiç kapatmayan Yapı Kredi Sanat Festivali, farklı bir mekanda ünlü bir konuğu ağırlıyor. Alternatif pop müziğin öncülerinden olan Garbage, 16 Temmuz'da Maslak Park Orman'da müzikseverlerle birlikte olacak.

  Müzik eleştirmenlerinin ‘‘alternatif çağın stüdyo sihirbazları’’ olarak nitelendirdiği Grammy Ödüllü topluluğun konseri, saat 21.15'te başlayacak. Konserin bilet fiyatları 10 milyon lira olarak belirlendi.

  Shirley Manson, Duke Erikson, Steve Marker, Butch Vig ve Daniel Sulman'dan oluşan Garbage, 1995 yılında bir rock grubu olarak kuruldu. Grubun aynı yıl çıkardığı Garbage adlı albüm tüm dünyada 4 milyon adet sattı ve müzik listelerinde üst sıralarda yeraldı.

  Bunu daha sonra Queer, Vow, Only Happy When It Rains, Stupid Girl ve bunların yanında listelerde bir numaraya yükselen altennatif hitleri Number One Crush izledi.

  1998'de MTV Müzik Ödülleri'nde en iyi topluluk ve en iyi alternatif video da dahil olmak üzere sekiz dalda aday gösterilen Garbage için kazanılan ödüllerin fazla bir anlamı yok. Çünkü, üç Amerikalı ve bir İskoçyalı'dan oluşan topluluk bütün bunlara alışkın.

  Garbage'in üzerinde en çok konuşulan albümlerinden biri de Version 2.0 kuşkusuz. Bu albüm müzik eleştirmenlerinin deyimiyle ‘‘grubun ince eleyip sık dokuma yolunda sarfettiği çabanın ve zamanın hiç de boşa gitmediğinin ilginç bir kanıtı.’’

  Garbage, 'ses'in sonsuz dünyasında yeni arayışlarını hiç durmadan sürdürüyor.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı