ANKARA HABERLERİ

Park işgali kilitliyor

Doğahan GİRİTLİOĞLU
29.03.2017 - 16:00Son Güncelleme :

Ankara’da her geçen gün artan araç sayısıyla birlikte büyüyen trafik ve otopark sorununun önüne geçilemiyor.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Turan Güneş Bulvarı, Çukurambar ve Tunus ve Tunalı Hilmi Caddesi’nde duyarsız sürücülerin yolun 2 şeridini otopark olarak kullanması nedeniyle trafik düğümü oluşmaya devam ediyor. Kentin yoğun trafiğe sahip bölgelerinden Necatibey Caddesi’nde ise yolun 3 şeridi otopark olarak kullanılıyor. 5 şeritli cadde de trafiğin 2 şeritten ilerleyebildiği cadde trafik sıkışıklığı ve kaza tehlikelerine dikkat çeken vatandaşlar Büyükşehir ve Trafik Denetleme Müdürlüğü’nden caydırıcı önlemler almasını talep ediyor. Bölge esnaflarından Ahmet Uzun, sorunun önüne geçilmesi için trafik polislerinin gün boyu bölgede nöbet tutması gerektiğini savunarak şunları söyledi:

HER GÜN AYNI MANZARA

“Caddenin 2 şeridi sabit olarak park eden araçlarla dolu. 3’üncü şeride de kısa süreli bekleme yapan araçlar park ediyor. 5 şeritlik cadde de trafik akışı yalnızca 2 şeritten sağlanabiliyor. Polis zaman zaman bölgeye gelerek uyarı ve ceza uygulaması yapıyor ancak manzara her gün aynı. Bunu gören sürücüler araçlarını çekiyor, ancak ertesi gün polisi görmeyen sürücüler yeniden aracını buraya park ediyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Park işgali kilitliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Park işgali kilitliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı