KONYA HABERLERİ

Paris'teki terör saldırıları

AA / AYŞE ŞENSOY
20 Ocak 2015 - 17:12Son Güncelleme : 20 Ocak 2015 - 17:13

- TİMAV Genel Başkan Vekili Okumuşlar: "İslam'ın, asla yan yana anılamayacağı terör kavramı ile sistematik çalışma içerisinde özdeşleştirilmek istenmesi, ancak bu dinin dinamik yapısından korkan, kendi çıkarları için İslam'ı tehdit olarak algılayan Haçlı zihniyetinin ortaya koyabileceği bir davranıştır"

AA / AYŞE ŞENSOY

KONYA (AA) - Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkan Vekili Muhiddin Okumuşlar, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin; "İslam'ın, asla yan yana anılamayacağı terör kavramı ile sistematik çalışma içerisinde özdeşleştirilmek istenmesi, ancak bu dinin dinamik yapısından korkan, kendi çıkarları için İslam'ı tehdit olarak algılayan Haçlı zihniyetinin ortaya koyabileceği bir davranıştır" dedi.

Okumuşlar, yaptığı açıklamada, Fransa'daki terör saldırısı sonrası, İslam dinine karşı dünya kamuoyunda başlatılan karalama kampanyasının kabul edilebilir bir durum olmadığını belirtti.

Terör saldırısının yanında kutsal mekanlara karşı başlatılan saldırılar ve Hz. Muhammed'e karşı yapılanların da bir o kadar kabul edilemez olduğunu ifade eden Okumuşlar, kendi dininin peygamberine saldıran bir anlayışı koruyan, kollayan ve destekleyen anlayışı da şiddetle kınadıklarını belirtti.

- "Müslümanlar bu tuzakları boşa çıkaracaklardır"

Okumuşlar, bazı kesimlerin bu saldırıları İslam'a mal etmeye çalıştığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İslam'ın, asla yan yana anılamayacağı terör kavramı ile sistematik çalışma içerisinde özdeşleştirilmek istenmesi, ancak bu dinin dinamik yapısından korkan, kendi çıkarları için İslam'ı tehdit olarak algılayan Haçlı zihniyetinin ortaya koyabileceği bir davranıştır. Kamuoyu oluşturma ve algı yönetme konusunda uzmanlaşmış olan bu zihniyet, İslam ile uzaktan yakından ilgisi olmayan pek çok konuyu olduğu gibi Fransa'da yapılan saldırıyı da İslam'a mal etmenin gayreti içindedir. Ancak kurulan her tuzağın üstünde bir tuzak olduğunu bilen ve bunun idraki içinde yaşayan Müslümanlar, itidali elden bırakmadan verdikleri tepki ile bu tuzakları boşa çıkaracaklardır."

İslam, Hz. Muhammed ve İslam'ın kutsal değerlerine yapılacak saldırı ve hakaret içeren her türlü yayın, açıklama ve hedef gösterme faaliyetlerinin, provokatif eylemlerden öteye geçemeyeceğini dile getiren Okumuşlar, "Yapılan bu tür provokasyonlara Müslümanlar tarafından en anlamlı şekilde karşılık verilecektir. Yapılan ve yapılacak bu türden her türlü saldırıyı şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Paris'teki terör saldırıları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 17 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Paris'teki terör saldırıları haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:15
  • Guneş
   06:01
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:48
  • Yatsı
   21:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı