BURSA HABERLERİ

Paris'teki terör saldırıları

AA / Şaban KILIÇCI
14.01.2015 - 13:33Son Güncelleme :

- MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Bostan: - "Sadece Fransa'da değil, yanı başımızda şu anda binlerce insanın öldüğü Suriye, Filistin ve birçok Ortadoğu ülkesinde, aynı zamanda Asya'da gerçekleşen insafsızca, haksızca, adaletsizce ölümlerin her birinin karşısında olduğumuzu ifade etmemiz gerekiyor"

YEREL HABERLER BURSA

AA / Şaban KILIÇCI

BURSA (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, "Sadece Fransa'da değil, yanı başımızda şu anda binlerce insanın öldüğü Suriye, Filistin ve birçok Ortadoğu ülkesinde, aynı zamanda Asya'da gerçekleşen insafsızca, haksızca, adaletsizce ölümlerin her birinin karşısında olduğumuzu ifade etmemiz gerekiyor" dedi.

MÜSİAD İnegöl Şubesinin 17. Olağan Genel Kurul Toplantısına katılmak için ilçeye gelen Bostan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, insanların ne terör ne de başka bir şekilde öldürülmesine karşı olduklarını söyledi.

Sadece Fransa'da değil komşu ülkelerimizde de insanların öldürüldüğünü ifade eden Bostan, "Hem şahsım adına hem de derneğim adına şunu söyleyebiliriz ki, insanın ne terörle ne de başka bir şekliyle öldürülmesinin son derece karşısındayız. Bunun adı eğer terörse, terör haliyle daha da kabul edilemeyecek bir ve açıklanamayacak bir noktada olduğuna inanıyoruz. İnsanların hangi coğrafyada olursa olsun, bu sadece Fransa'da değil. Yanı başımızda şu anda binlerce insanın öldüğü Suriye, Filistin ve birçok Ortadoğu ülkesinde, aynı zamanda Asya'da gerçekleşen insafsızca, haksızca, adaletsizce ölümlerin her birinin karşısında olduğumuzu ifade etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Sadece bir toplum için değil bütün insanlık için ölümlerin karşısında durulması gerektiğini dile getiren Bostan, şöyle konuştu:

"Dünyada eğer barıştan, haktan, adaletten bahsediyorsak, insanlıktan bahsediyorsak, tabii ki bunu sadece bir bölgeye özel olmaması gerektiğine inanıyoruz. Eğer dünyanın bir ucunda bir insan ölüyorsa, hep beraber ayağa kalkıp bunu savunabiliyorsak, bu cesareti gösterebiliyorsak, bu adaleti gösterebiliyorsak her insan için biz bunun savunuculuğunu yapmaya çalışıyoruz. Sadece bir toplum için değil herkes için bütün insanlık için bunun karşısında durmamız gerektiğine inanıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Paris'teki terör saldırıları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Paris'teki terör saldırıları haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı