Dünya Haberleri

  Paris'teki ikinci saldırıda dört rehine öldü

  hurriyet.com.tr
  09.01.2015 - 14:36 | Son Güncelleme:

  Fransa'nın başkenti Paris'teki bir koşer marketine girip içeridekileri rehin alan saldırgan öldürüldü. Amedy Coulibaly isimli saldırganın rehin tuttuğu kişilerden dördü ölü bulundu, diğer rehineler kurtarıldı. Coulibaly'nin Charlie Hebdo saldırısını düzenlediği açıklanan ve Paris yakınlarında kıstırılan Kouachi kardeşlerle ilişkisi olduğu tespit edilmişti. Coulibaly, "Kouachi kardeşler kuşatması kaldırılmazsa tüm rehineleri öldürürüm" demişti. Fransız polisi, iki noktaya da aynı anda operasyon yaptı.

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü REHİNE KRİZİNDE HEYECANLI ANLAR: BÖYLE DURDURDULAR!

  Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin, Paris'in yaklaşık 40 kilometre kuzeydoğusunda bir rehine ile kapana kıstırılmasının ardından kentte ikinci rehine krizi yaşandı. Bu kez de bir koşer marketine giren saldırgan içeridekileri rehin aldı. Kouachi kardeşleri tanıyan saldırganın dün Paris'te, bir kadın polis memurunu öldüren kişi olduğundan şüpheleniliyordu. Fransız polisi, TSİ 18.00 sularında markete operasyon başlattı. Olay yerinden patlama ve silah sesleri geldi. Marketteki rehinelerin dördünün öldürüldüğü, kalan 15 rehinenin ise kurtarıldığı bildirildi. Ölenlerden ikisinin, operasyondan önce öldürüldüğü tahmin ediliyor.

  AFP'ye konuşan güvenlik kaynakları, yaralanan dört rehinenin durumunun ağır olduğunu söyledi.

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü
  Rehineler böyle kurtarıldı.

  Paris'in doğusundaki Porte de Vincennes semtinde yaşanan olayda saldırganın beş kişiyi rehin aldığı ifade edildi. Rehineler arasında kadın ve çocukların olduğu bildirildi. Bazı kaynaklar rehine sayısını altı olarak verdi.

  Olay yerine terörle mücadele birimleri intikal etti. Paris'te dün sokak ortasında yaşanan çatışmada bir kadın polis memuru öldüren saldırganın olayın şüphelisi olduğu bildirildi.

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü İREM KÖKER YAZIYOR: MADEM CENNETİ GARANTİLEDİLER…

  KOUACHI KARDEŞLERİ TANIYOR
  AFP'ye konuşan bir kaynak, Amedy Coulibaly (32) isimli saldırganın, Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren Kouachi kardeşlerden en az birini tanıdığını söyledi.

  Kaynak, Coulibaly'nin, 2010 yılındaki bir cezaevinden kaçma girişimine ilişkin soruşturmada isminin Cherif Kouachi ile birlikte anıldığını belirtti. Fransız basını, bu olaydaki rolünden dolayı dört yıl hapis yapan Coulibaly'nin geçen sene cezaevinden çıktığını bildirmişti.

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü
  Paris Emniyeti, dün bir kadın polis memurunun öldürüldüğü saldırıyla ilgisi olabileceğini düşündüğü Hayat Boumeddiene ve Amedy Coulibaly adlı iki şüphelinin fotoğrafları yayımlayarak vatandaşlardan yardım istedi.Boumeddiene'nin, Coulibaly'nin sevgilisi olduğu öne sürüldü.

  'O KUŞATMAYI KALDIRMAZSANIZ...'
  İddialara göre, 32 yaşındaki Amedy Coulibaliy, polise, "Kim olduğumu biliyorsunuz. Dammartin'daki kuşatma kalkana kadar rehineleri bırakmayacağım" diye bağırdı. Charlie Hebdo saldırısı şüphelileri Cherif ve Said Kouachi kardeşler, Dammartin'deki bir matbaada kıstırıldı. Kouachi kardeşlerin yanında en az bir rehinenin olduğu biliniyor ve saatlerdir pazarlıklar sürdürülüyor.

  Parisien gazetesine göre, marketin işletmecisi kaçmayı başardı. Müşterilerden birinin "Yapmayın" diye çığlıklarını duyan işletmeci, ofisinden çıkıp kaçtı. İşletmecinin yaralandığı ve Kremlin-Bicêtre hastanesine kaldırıldığı bildirildi.

  Marketteki rehine olayı, Fransız makamlarının dünkü polis saldırısının şüphelisinin kimliğinin tespit edildiği haberlerinin çıkmasının hemen ardından gerçekleşti.

  Fransa Cumhurbşkanlığı ofisinden yapılan açıklamada, François Hollande'ın ülkenin en üst düzey güvenlik yetkililerinin olay yerine gelmesini istediği bildirildi.

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü

  ÇEVREDEKİ İŞLETMELER ALARM HALİNDE
  Marketin hemen yakınındaki Hotel Ruisseau'ya giriş çıkışlara polis tarafından izin verilmiyor. Liberation gazetesine konuşan otelin işletmecisi "İçeride her şey yolunda ancak şimdilik dışarı çıkamıyoruz. Müşteriler sakin" dedi.

  Marketin yakınındaki beş katlı Le Printemps mağazasının da kapıları kilitlenmiş durumda. Müşteriler panik halinde. Olay yerinden helikopter seslerinin geldiği bildiriliyor.

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü
  Marketin karşısındaki restoranın içinden çekilmiş bu görüntü Twitter'da paylaşıldı.

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü

  Yahudi inanışına uygun gıda ürünleri satan bir markette yaşanan olayda en az bir yaralı olduğu ifade edildi.

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü PARİS'TEKİ İKİ SALDIRI ARASINDA BAĞLANTI ORTAYA ÇIKTI

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü
  Olayın yaşandığı koşer marketinin arşiv görüntüsü

  Paristeki ikinci saldırıda dört rehine öldü PARİS'TE POLİSE ATEŞ AÇILDI: 1 ÖLÜ


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı