Gündem Haberleri

  Paris'te terörü kınayan Türklere çirkin saldırı

  Gülten ÖZBEY - Engin AKGÜRBÜZ / PARİS- DHA
  31.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransa'nın başkenti Paris'te terörü kınamak için gösteri yapmak isteyen Türk vatandaşlarına, bölücü terör örgütü yandaşları tarafından düzenlenen saldırıda 1'i ağır olmak üzere 15 Türk genci yaralandı.

  Türkiye'de yaşanan terör olaylarını kınamak için Paris'teki Bastille meydanında saat 15.00 sıralarında başlaması öngörülen izinli yürüyüşe katılmak isteyen Türk vatandaşlarına PKK terör örgütü sempatizanları taş ve sopalarla saldırdı. Saldırı sonucunda 1' ağır olmak üzere15 Türk vatandaşının yaralandığı öğrenildi.

  Saldırının ardından dağılmayan Türk vatandaşları Türkiye'de yaşanan terör olaylarını ve kendilerine yapılan saldırıyı kınayarak gösteri yaptı. İstiklal marşı okuyarak şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunan Türk vatandaşları gösteri sırasında " Şehitler ölmez vatan bölünmez", " Kahrolsun PKK" sloganları attı.

  PKK sempatizanlarının meydandan ayrılmasının ardından olay yerine gelerekTürk vatandaşlarını güvenlik kordonu içine alan Fransız polisi, gösteri yapan gruba biber gazı kullandı.

  PARİS'TE TÜRKLER TERÖRÜ BÖYLE KINADI / FOTOGALERİ

  PARİS'TEKİ ÇİRKİN SALDIRININ GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

  HOLLANDA'DA TERÖR KINANDI

  Öte yandan Hollanda'nın Lahey kentinde, Türkiye'de son dönemlerde artan terör olaylarını kınamak için miting düzenlendi.

  Lahey Türk Platformu tarafından Malieveld meydanında düzenlenen gösteriye, platform bünyesindeki derneklerin yanı sıra Azeri Türkleri de destek verdi. Türk bayraklarıyla miting alanında toplanan kalabalık grup, teröre lanet yağdırdı. Kuran-ı Kerim ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan mitingde, daha sonra şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu

  Terör örgütünü kınayan sloganların atıldığı gösteride organize komitesi adına konuşma yapan Lahey Türk Platformu Başkanı İsmail Gözüberk, terör olaylarını kınadıklarını söyledi. Şehitlerin acısını ve masum insanların feryadını duyurmak için bir araya geldiklerine işaret eden Gözüberk, mitingin teröre lanet eden bütün insanların sesi olduğunu ifade etti.

  Dini ve milliyeti olmayan terörün bir insanlık suçu olduğunu belirten Gözüberk, ayrıca Van'da meydana gelen depremde hayatını kaybedenleri de rahmetle andıklarını söyleyerek, bölgeye yardım yapılmasını istedi.

  Bu arada sakin geçen miting sonunda izinsiz gösteri yapmak isteyen bir gruba polis müdahale etti. Yoğun güvenlik önlemi alan ve bazı yolları kapatan polis, şehir merkezine doğru yürümek isteyen grubu engelledi. Olay, bazı Türk yetkililerin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı