Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pariste hüzün: 80-56

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milli Takımımız, 2000 Sydney Olimpiyatı'na katılma şansını kaybetti

Ay-yıldızlılarımız, Avrupa Şampiyonası'ndaki klasman maçında Litvanya'ya bu kez de farklı skorla yenildi. Olimpiyat vizesini kaçıran millilerimiz Almanya ile 7-8'incilik maçı oynayacak.

Fransa yenilgisinin moral bozukluğu ile Litvanya karşısına çıkan millilerimiz ilk 5 dakika rakibin silahlarını iyi durdurdu. Ancak Sabonis'in çember altında oyuna ağırlığını koymasıyla devreyi 38-24 geride kapayan millilerimiz, ikinci yarıda farkı önleyemedi.

Avrupa Şampiyonası'ndaki olimpiyat vizesi maçında Mili Takımımız Litvanya'ya farklı yenilerek hedefinden uzaklaştı: 80-56.

Sakat olan Mirsad ve Ufuk'tan yoksun bir şekilde sahaya çıkan Millilerimiz, ilk 5 dakikada zor skor üretmelerine karşın savunmada rakibin silahlarını durdurmasını bildiler. Ama bu dakikadan sonra özellikle çember altındaki iri fiziğiyle maça ağırlığını koyan Sabonis, tüm dengeleri değiştirdi. Uzunlarımız ondan kurtulmak için çemberden uzaklaşırken, attığımız dış şutlarda da isabet bulamayınca fark giderek açıldı. 15. dakikayı 27-17 geride kapayan Millilerimiz, ilk yarıyı da 38-24 yenik kapadılar. Hücum sıkıntımız ikinci yarıda da sürdü. Savunma direncimiz de azalınca rahatlayan Litvanya, kolay sayı buldu ve fark 29 sayıya kadar çıktı. Oyunun son bölümünde Hidayet ile Mehmet'in gayretleri mücadeleye biraz renk getirdi ancak Milli Takımımız maçı 80-56 kaybederek olimpiyat barajını aşamadı.
Bunları da Beğenebilirsiniz