Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Paris'te açılan ilk Türk Haute Couture butiği

  Muammer ELVEREN/PARİS
  28.02.2006 - 02:19 | Son Güncelleme:

  Modanın kalbinin attığı Fransa'nın başkenti Paris'teki dev butikler arasına ilk kez bir Türk modacı girdi. Dice Kayek Modaevi'nin Paris'teki "10 Rue de Cherche Midi 75006" adresinde açtığı mağaza, Fransız medyası tarafından "İstanbul Boğazı'ndan Saint Germain'e, Rive Gauche'ta (Seine Nehri'nin sol yakası) ilk Türk Haute Couture butiği" diye duyuruldu. Kayek'in stilistliğini Ece Ege'nin yaptığı koleksiyonu yarın Carrousel du Louvre'da yapılacak defileyle tanıtılacak.

  FRANSA birinci televizyon kanalı TF1, Le Figaro Madame, Figaro-Scope, L'Express, Elle ve Biba dergileri, Dice Kayek Modaevi'nin açılışına geniş yer ayırdı. Haberlerde butiğin Türkiye'nin uluslararası moda alanında iddialı olmaya başladığının işareti olduğu vurgulanarak "Dice Kayek, Türk modasının uluslararası marka olma yolunda ilk vitrini oldu" denildi. Ece Ege'ye diğer moda başkentleri arasında Paris'i seçtiği için teşekkür edilen haberlerde stilistin en güzel kıyafetlerini sunduğu butikteki en ucuz parçanın 1000 Euro'dan başladığı belirtildi.

  Dice Kayek'in ünlü Fransız model Laetitia Casta için özel olarak diktiği siyah gece elbisesiyle fotoğraflarının yayınlandığı haberlerde "Ünlü manken bu elbise ile peri masalarındaki güzeller gibi soylu oldu" yorumu yapıldı.

  Bu arada televizyon haberlerinde Paris'te bu hafta gösterime giren "Petites Confidences" filminin afişinde yer alan ünlü yıldız Uma Thurman’ın üzerindeki kıyafetin Dice Kayek Modaevi imzalı olduğu belirtildi. Amerikalı yönetmen Ben Younger’in "Petites Confidences" filminde başrolleri Uma Thurman, Meryl Streep ve Bryan Greenberg oynuyor.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı