Gündem Haberleri

  Paris'in filmini bu Türk çekti

  Mevlüt TEZEL/MAGAZİN SERVİSİ
  18.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Skandallarıyla magazin basınının gündeminden düşmeyen jet sosyetenin çılgın kadını Paris Hilton'un başrolünü oynadığı "The Hillz" (Gençler Arasında) filminin yönetmenliğini üstlenen Saran Barnun'un (Kolankaya) Amerika'da doğup büyüyen bir Türk olduğu ortaya çıktı.

  2004 yılı yapımı "The Hillz" adlı film, Hollywood'un ünlü stüdyolarında danışmanlık yapan Türk asıllı Saran Barnun'un yönetmen olarak şu ana kadar çektiği ilk ve tek film. Saran Barnun'un yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını üstlendiği filmin başrolünde Paris Hilton'un rol alması, ilginç bir olayla gerçekleşmiş. Barnun, Paris Hilton ile bir partide tanışıp arkadaş olduktan sonra, sosyetik yıldızı filminde başrolde oynatmaya karar vermiş. Barnun'un "dört gencin hayatlarına sürreel bir bakış" olarak tanımladığı "The Hillz", bu akşam saat 20.30'da Digiturk'ün Moviemax kanalında ekranlara gelecek. Filmde, Paris Hilton'un dışında Rene Heger, Jesse Woodrow, Jason Shaw gibi genç oyuncuların rol aldı.

  Ailesi 1967 yılında Amerika'ya göç eden Saran Barnun, Colorado'da doğduğunu söylüyor. Anne ve babasının Ankaralı olduğunu da sözlerine ekleyen genç yönetmen, bir süre fotomodellik de yaptığını belirtiyor. Ailesinin halen San Fransisco'da yaşadığını belirten Barnun, "University of California San Diego B.A. Communicutions'ta Television Studio Courses aldım ve 1995'te mezun oldum. Okurken fotomodellik ve aktörlük yapıyordum" dedi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı