Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paris’te ilk tango

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde bugün evsahibi Fransa ile karşılaşıyor. Paris'teki maç saat 19.30'da başlayacak ve TRT1'den naklen yayınlanacak.

31. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda çeyrek finaller bugün yapılacak ve Milli Takımımız, evsahibi Fransa karşısında hem yarı final, hem de olimpiyatlara katılma vizesini almak için mücadele edecek. Paris'in 16 bin kişilik Bercy salonundaki maç saat 19.30'da başlayacak. Karşılaşmayı TRT1 naklen yayınlayacak.

Diğer maçlarda 15.00'te Rusya- İtalya (TRT1), 17.15'te Yugoslavya- Almanya (TRT1), 21.45'te Litvanya- İspanya (TRT3) karşı karşıya gelecek. Türkiye, yenerse Litvanya- İspanya maçının galibi ile yarı finalde, yenilirse mağlubi ile klasmanda eşleşecek. Bu arada L'Equipe, ‘‘Öncelik defansta’’ başlığını atarak Erman Kunter'in görüşlerine geniş yer verdi.

Millilere sıkı koruma

BASKETBOL Milli Takım Antrenörü Erman Kunter, oyuncularına Fransa'yı ezberletiyor. Fransa'nın şampiyonadaki maçlarının video kasetlerini alan Kunter, ‘‘Bu maçın stratejisi bizim savunmamızdan geçecek. Tempoyu son derece düşüreceğiz ve böylece Fransa'nın seyircisi önünde coşmamasını sağlayacağız’’ dedi. Kunter, Fransız polisinin sıkı korumasının da kendilerine rahatsızlık verici boyutta olduğunu söyledi. Fransa maçında MR'ı temiz çıkan Mirsad ile hafif sakatlıkları bulunan Ufuk, Kerem ve İbrahim oynayacak.
Bunları da Beğenebilirsiniz