Dünya Haberleri

  Paris katliamcısı Brahim Abdeslam'ın kendini patlattığı o anların görüntüsü yayınlandı

  hurriyet.com.tr
  26.04.2016 - 07:32 | Son Güncelleme:

  Geçen yıl Kasım ayında Paris'i kana bulayan saldırılarda, Comptoir Voltaire aslı restoranda kendini havaya uçuran Brahim Abdeslam'ın (31) görüntüleri ortaya çıktı.

  İngiliz Daily Mail'in Fransız M6 televizyonundan aktardığı görüntülerde, Abdeslam'ın kendini patlattığı anlar anbean görünüyor. Haberde, görüntülerin restoranın güvenlik kameralarına takıldığı belirtiliyor. 

  Brüksel'de yetişen ve Fransız pasaportu taşıyan Abdeslam'ın cuma gecesi saat 09:40 sularında restorana doğru yürüdüğü görülüyor.

  Yüzü kül rengi olan ve telaşlı görünen Abdeslam, bir araçtan inerek restoranın kapısına doğru yürüyor.  Boş masaya doğru giden Abdeslam, daha sonra başını eğiyor ve sol eliyle yüzünü kapatıyor. Ardından intihar yeleğini patlatıyor.

  Beyaz bir duman bulutunun yükseldiği ve Abdeslam'ın gövdesinin ikiye bölüdüğü görüntülere yansıyor.

  Brahim Abdeslam, olay yerinde hemen ölürken; mucize eseri, kafede oturanlar korkunç saldırıdan yaralı kurtuluyor.

  YASAK BÖLGE PROGRAMINDA YAYINLANDI

  Fransız M6 televizyonu, kan donduran bu görüntüleri pazar gecesi 'Zone Interdite' (Yasak Bölge) programında yayınlama kararı aldı. 

  Fransız medyasına "çocuklar için uygun değildir" uyarısıyla servis edilen görüntüler, bir anda birçok haber kanalında yayınlandı ve sosyal medyada yayıldı. 

  Şoke eden görüntüler, Fransa'nın saygın gazetelerinden Le Figaro'nun da manşetinde yer aldı.

  130 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ


  Fransa'nın başkenti Paris, geçen yıl Kasım ayında eşzamanlı gerçekleştirilen silahlı ve bombalı saldırılarla kana bulanmıştı.

  Dünyayı şoke eden ve Fransa'da sınırların kapatılıp olağanüstü hâl ilan edilmesine yol açan terör saldırılarında 130 kişi hayatını kaybetmişti.

  Avrupa'nın göbeğindeki korkunç saldırıları, terör örgütü IŞİD üstlenmişti.Paris katliamcısı Brahim Abdeslamın kendini patlattığı o anların görüntüsü yayınlandı

  SALAH ABDESLAM'IN AĞABEYİ 


  Brahim Abdeslam, Paris saldırıları sırasında Fransa-Almanya maçının oynandığı Stade de France’da üzerindeki intihar yeleğini patlatmayı başaramayıp kaçan Salah Abdeslam’ın (26) ağabeyi. 

  Salah, suç ortakları geçen ay Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı ile metro istasyonuna yönelik saldırılarda 32 kişiyi katletmeden kısa bir süre önce yakalanmıştı.

  Kardeş Abdeslam'ın, toplu katliam ve terör suçlarından yargılanacağı Fransa'ya iadesi bekleniyor.

   

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı