Dünya Haberleri

  Paris’in göbeğinde plaj keyfi

  Hürriyet Haber
  22.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransa’nın başkenti Paris’in sakinleri ve kente gelecek turistler, bir ay süreyle Seine nehri kenarında plaj keyfi yaşayabilecek.

  Paris’te bu yıl altıncısı düzenlenen plaj etkinliklerini en az 4 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Geçen yılki ziyaretçi sayısının 3.8 milyon olduğunu hatırlatan yetkililer, bu yıl plajın uzunluğunun ve kapasitesinin artırıldığını belirterek, hava sıcaklığının düşmemesi halinde ziyaretçi rekoru kırılacağına mutlak gözüyle bakıyor. Nehir kenarında yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki bir alana kurulan yapay plaj, 20 Ağustos’a kadar açık kalacak.

  Plaj için dışarıdan 2 bin ton ince kum getirilirken, ziyaretçilerin kendilerini deniz kenarında tatilde hissetmesi için plaj alanına palmiye ağaçları, soyunma kabinleri, güneş şemsiyeleri, şezlonglar ve çeşmeler yerleştirildi. Plaja, turistlerin yemek ve meşrubat gereksinimleri için büfeler de kuruldu. Bu yılki plaj için 2.4 milyon Euro masraf yapılırken, bunun 1 milyonunu Paris Belediyesi, geri kalanını ise 14 sponsor şirket karşıladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı