ANTALYA HABERLERİ

Paris Büyükelçisi Akil, EXPO Tepesi’ni Ziyaret Etti

IHA
28.10.2015 - 12:42Son Güncelleme :

TÜRKİYE'NİN PARİS BÜYÜKELÇİSİ HAKKI AKİL, EXPO 2016 ANTALYA ALANI'NI GEZDİ

IHA

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Fransa’nın EXPO 2016’ya katılımı için görüşmelerinin sürdüğünü söyledi.
Antalya’da olan Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Türkiye’nin ilk EXPO’suna evsahipliği yapacak olan Aksu İlçesi’ndeki EXPO 2016 Antalya Sergi alanını ziyaret etti. EXPO 2016 Antalya Ajansı Dış İlişkiler Direktörlüğü’nden Didem Uğur’un eşlik ettiği Akil, proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra kongre merkezi, tema parkuru, amfi tiyatrolar ve restoranlar ile ülke bahçelerinin yer aldığı bin 121 dönümlük alanı gezen Büyükelçi Akil, EXPO Tepesi’nden alanı izledi. EXPO 2016 Antalya’nın kentin ve Türkiye’nin tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını belirten Akil, “Ne kadar çok ülke olursa tanıtım açısından o kadar yararlı olur. EXPO çalışanlarını kutlamak istiyorum bu tür organizasyonlar kolay değil. Hem inşaat hem tanıtım hemde katılım sağlama açısından büyük özveri gerektirir” dedi.
Fransa’nın EXPO 2016 Antalya’ya katılımı konusunda görüşmelerinin sürdüğünü belirten Büyükelçi Hakkı Akil, “Fransa’nın katılımı için elimden geleni yapacağım. Umuyorum Fransa bir pavilyonu ile burada hazır olacaktır ve bir Fransız bahçesi EXPO’ya zenginlik katacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Büyükelçi Akil’e ziyaretin anısına EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Paris Büyükelçisi Akil, EXPO Tepesi’ni Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Paris Büyükelçisi Akil, EXPO Tepesi’ni Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı