Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pardon, kadın sandım

  Hürriyet Haber
  29 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 29 Temmuz 1999 - 00:01

  Travesti tecavüzcüsü kendini böyle savundu:

  İki arkadaşıyla birlikte arabasına aldığı ‘‘Travesti Deniz’’e tecavüzden yargılanan Sadettin Açıkgöz, ‘‘Ben onu kadın sandım. Yanlışlık oldu’’ diye kendini savundu. Tecavüze uğrayan travesti ise ‘‘Bize zaten fahişe damgası vurulmuş. Onları affediyorum’’ dedi ama, hakim affetmedi.

  ‘Deniz' takma adlı travesti Ünsal Önen, kendisine tecavüz eden üç kişiyi affettiğini belirterek, ‘‘Potansiyel fahişe olarak görüldüğümüz bu toplumda, eğitimsiz insanların bana yaptıklarını doğal karşılıyorum. Şikayetimi geri alıyorum’’ dedi. Sanıklardan Sadettin Açıkgöz ise, ‘‘Ben onu kadın sanıyordum. Yanlışlık oldu’’ şeklinde konuştu.

  Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu sanıklar Sadettin Açıkgöz, İsmail Aydal, İbrahim Aydınlı ile travesti Ünsal Önen hazır bulundu.

  Tecavüzü anlatan Ünsal Önen, ‘‘Maltepe sahilinde yürüyordum. Kendilerine polis süsü vererek, 'Ya arabaya binersin ya da polis çağırırız' dediler. Yeni travesti olmuştum. Ailemin duymasını önlemek için otomobile bindim. Polis olmadıklarını anladığımda, iş işten geçmişti’’ dedi. Sanık yakınlarının kendisini hergün telefonla aradığını söyleyen Önen, ‘‘Toplum zaten bize fahişelik damgası vurmuş. Bunlar da üç aydır cezaevinde. Benim gözümde cezalarını çektiler. Zaten sanaklardan İsmail Aydal bana birşey yapmadı. Diğer sanıklardan kurtarmaya çalıştı’’ diye konuştu.

  10 yıla kadar hapsi istenen sanıklardan Sadettin Açıkgöz ise, ‘‘Ben onu kadın sanıyordum. Yanlışlık oldu’’ dedi.

  Mahkeme heyeti, İsmail Aydal'ın tahliyesine, diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

  Fuhuşa sınırdışı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Ahlak Masası ekipleri tarafından kentte yapılan operasyonlarda, fuhuş yaptıkları iddia edilen Rus ve Romen uyruklu 180 kadın gözaltına alındı. Aralarında öğretmen, mühendis, avukat ve ekonomistlerin de bulunduğu kadınlar, polisteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra, 'Can can' olarak bilinen, Cankurtaran'daki Zührevi Hastalıklar Hastanesi'ne götürülerek, sağlık kontrolünden geçirildiler.

  Kadınlar, saygın meslekleri olmasına rağmen ülkelerinde yeterince para kazanamadıkları için fuhuş yapmak için Türkiye'ye gelmek zorunda kaldıklarını ifade ettiler. Öaha önce 100-500 dolar arasında paralarla fuhuş yaptıkları belirtilen Rus ve Romen kadınların, ekonomik kriz nedeniyle müşteri bulmakta zorlandıkları için, fiyatlarını 100 doların altına indirdikleri ileri sürüldü.

  Yabancı uyruklu kadınlar, işlemlerinin tamamlanmasından sonra sınırdışı edildi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı