« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Parayı değil mutluluğu seçtim

Vakıfbank Güneş Sigorta’nın yeni gözdesi, "Formam bana yakıştı. İnşallah takım içinde ve dışında kazanan bir takım olma ruhuna sahip olacağız" diye konuştu.

Celal Demirbilek
SON GÜNCELLEME
AVRUPA onu voleybolda yılın transferi seçmişti. Dünya voleybolunun güzel yıldızı Almanya Milli Takımının kaptan baş smaçörü Angelina Grün, Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü’ne transferini ilk duyuran HÜRİYET’e verdiği röportajında çok özel şeyler söyledi.

Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü’ne transferini; Yeni bir kültüre, yeni bir lige, yeni bir hedefe yapılan bir yolculuk ve macera gibi gördüğünü belirterek, Türkiye’ye sadece paraya değil, mutluluğa geldiğine işaret etti ve "Formam bana yakıştı" dedi. Ve sorularımızı şöyle yanıtladı.

Transfer sadece para değil

n Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü’ne transferiniz Türkiye’de yılın transferi olarak yorumlandı, görüşleriniz?

Vakıfbank Güneş Sigorta kulübüne transferimi yeni bir kültüre, yeni bir lige, yeni bir hedefe yapılan bir yolculuk ve macera gibi görüyorum.

n Sizin birçok kulübün transfer listesinde yer aldığınızı biliyoruz. Bu transferiniz nasıl gerçekleşti? Bu transferde kimler etkin rol oynadı?

Vakıfbank G. Sigorta’yı seçerken, Türkiye’de özellikle yeni kulübümde oynamış sporculardan da bilgiler aldım. Tabi ki Güneş Sigorta’nın bana sunduğu koşullar, takımımın hırslı olması, mükemmel organizasyon yapması seçimim de en büyük etken oldu.

Bir transferde sadece parayı konuşmak da hoş değil. Önemli olan o sezonu mutlu geçirebilecek şartların oluşmasıdır.

n Almanya Milli Takımı ve Vakıfbank Güneş Sigorta’nın yeni antrenörü Giovanni Guidett ilk basın toplantısında "en büyük dileğim; Grün’ün çalıştıracağım bir kulüpte de sporcum olmasıydı, bu isteğim Güneş Sigorta kulübünde gerçekleştiği için çok mutluyum" dedi. Sizin düşünceleriniz?

Giovanni ile daha önce İtalya Bergamo’da çalışma şansımız vardı. Ancak o Chieri’ye gidince yollarımız ayrılmıştı. Kendisi bana ’belki bir kulüpte birlikte çalışamayacağız" demişti. Ancak kader bizi Vakıfbank Güneş Sigorta kulübünde birleştirdi.

Sayı kraliçeliği ödülünü Neslihan hak etmişti

n Japonya’daki Dünya Şampiyonası’nda en skorer oyuncu mücadelesinde son maça değin Neslihan ile kıyasıya çekiştiniz. Neler diyeceksiniz?

Son maçımız basit bir takıma karşıydı. Öncelikle 3-0’lık galibiyeti hedeflediğimizden maçı beş sete taşıyıp skoru arttırmayı düşünmemiştik. Dünya sayı kraliçeliğini düşünüp maçı beş sete yıkmış olsaydık, o ödülün sahibi ben olurdum.

Türk milli takımı Neslihan’ı dünyanın en skorer oyuncusu yapmak için tüm topları ona yığarken, bizim takımda paslar smaçörlere bölüştürüldü. Bu ödülü almayı düşünmedim de diyemem. Sonuç olarak Neslihan bu ödülü hak etti.

n Türkiye Voleybol Ligi son yıllarda Dünya voleybol yıldızlarının oynadığı bir lig oldu. Böylesine bir lig de yeni takımınızın forması altında hedefleriniz nedir?

Formam bana yakıştı. İnşallah takım içinde ve dışında kazanan bir takım olma ruhuna sahip olacağız.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler