« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paraşütçüler denize düştü

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde devam eden Uluslararası Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'nda yarış dışı gösteri uçuşu gerçekleştiren İranlı Payam Attaee ve Alman Simon Winkler, denize düştü.

Sezer ŞAHİNDAŞ/FETHİYE - Muğla DHA
SON GÜNCELLEME

İranlı paraşütçü yedek paraşütünü açarak kıyıdan 100 metre uzağa düşerken, Alman paraşütçü ise kıyıya 10 metre kala denize düştü.Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde devam eden Uluslararası Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası ve Dünya Kupası Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'nın 3'üncü gününde, İranlı 36 yaşındaki Payam Attaee ve Alman pilot 20 yaşındaki Simon Winkler, dün gerçekleşen yarışların tamamlanmasının ardından gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Sporcular, Babadağ'ın 1900 metrelik pistinden atlayış gerçekleştirdi.Saat 19.00 sıralarında Belcekız Plajı'na gelen İranlı Attaee deniz üzerinde gösterisini yapmaya başladı. Gösterisini yaptıktan sonra kıyıya yanaşamayacağını anlayan İranlı paraşütçü, yedek paraşütünü açtı. Hızını azaltan sporcu, denize düştü. İranlı paraşütçü bekleyen tekneye bindirilerek kıyıya çıkartıldı. Tekneden indikten sonra karaya gülerek çıkan ve Türkçe konuşan Attaee, "Daha önce Ölüdeniz'de uçuş gerçekleştirdim. Bu yıl ilk defa uçtum. İlk uçuşumda da denize düştüm" dedi.

ALMAN PİLOT DA DÜŞTÜ

İranlı sporcunun düşüşünden yarım saat sonra da bir Alman paraşütçü denize düştü. Alman pilot Simon Winkler deniz üzerinde gösteri uçuşlarından helikopter hareketini yaptıktan sonra kıyıya yanaşamadı. Paraşüte yön vererek kıyıya yanaşmaya çalışan Winkler, denize düşmekten kurtulamadı. Kıyıya 10 metre kala denize düşen Alman sporcu, paraşütüyle birlikte tekneye alındı. Oldukça üzgün olan Alman paraşütçüyü arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Winkler, "İzleyiciler için şov amaçlı helikopter hareketini yaptım. Sonrasında bir anda yanlış yöne giderek kontrolü kaybettim. Düşmemek için paraşütümü toparlamaya çalıştım. Fakat geç kaldım, hızlıca aşağı indim. Çok üzgünüm" dedi.Paraşütçülerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, her iki paraşütçünün düşüş anları saniye saniye kameralara yansıdı. Şampiyonanın ilk gününde de İranlı sporcu Siamak Pourkalantar denize düşmüştü.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz