Gündem Haberleri

  Paraşüt çakıldı iki turist öldü

  Erdoğan CANKUŞ (DHA)
  30.04.2004 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapan iki turist ve bir Türk, yoğun sis ve ters rüzgár nedeniyle sarp kayalara çakıldılar. Alman ve Hollandalı turistler öldü, yaralı Türk paraşütçü helikopterle kurtarıldı.

  FETHİYE, Ölüdeniz’de 1970 metre yükseklikteki Babadağ’a çıkan Alman Christian Watenman (37), Hollandalı Aneta Polkowska (31) ve Alper Ay (29), önceki gün akşam saatlerinde yoğun sise rağmen atlayış yaptılar. Art arda single (tek başına) atlayan paraşütçüler, o sırada yoğunlaşan sis ve ters rüzgár nedeniyle Faralya Köyü yakınlarındaki sarp kayalık araziye çakıldılar.

  Ceple yardım istedi

  Watenman ve Polkowska yaşamlarını yitirirken, Alper Ay yaralandı. Ay, cep telefonuyla arkadaşlarını arayarak yaralı olduğunu, bir turisti de düşerken gördüğünü söyledi. Bunun üzerine jandarma bölgede kurtarma çalışması başlattı. Gece geç saatlerde turistlerin cesetleri ile yaralı haldeki Alper Ay’ın yeri tespit edildi. Arazi koşullarının elverişsiz olması nedeniyle Ay’a sabah saatlerinde ulaşılabildi. Yaralı Ay ve turistlerin cesetleri Aydın’dan gelen askeri helikopterle alındı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı