Gündem Haberleri

  Parasızlıktan okuldan alınınca intihara kalkıştı

  Hürriyet Haber
  17.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana'da geçen yıl sınıfta kaldığı için annesi tarafından okuldan alınan Ramazan Atıl Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Dilek Boran, 40'tan fazla hap içerek intihara teşebbüs etti.

  Belediyeevleri Mahallesi 232 Sokak 6 numarada oturan ve önceki gün içtiği haplar nedeniyle zehirlenme belirtileri gösterince annesi Cennet Boran tarafından Numune Hastanesi'ne kaldırılan Dilek Boran midesi yıkanıp, serum verildikten sonra gözlem altına alınmak üzere dahiliye servisine yatırıldı. Hastanede sürekli gözyaşı döken Dilek, polise verdiği ifadesinde, ‘‘Geçen yıl lise 2'ye gidiyordum ancak sınıfımı geçemedim. Bu yüzden annem bu sene beni okula göndermedi. Arkadaşlarımın okula gittiğini görünce üzüntüye kapıldım ve evde ne kadar hap bulduysam hepsini içtim. Keşke ailemin maddi durumu iyi olsaydı da ben de okuyabilseydim’’ dedi.

  Dilek'in tek çocuğu olduğunu, eşi Ali Boran'ın birkaç yıl önce öldüğünü, kendisinin de çalışmadığını belirten 50 yaşındaki Cennet Boran ise parasızlık nedeniyle kızını 2 yıl üst üste aynı sınıfta okutamayacağını söyledi. Cennet Boran, ‘‘Keşke durumumuz iyi olsaydı da okutabilseydim’’ diye konuştu.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı