« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paranın her kuruşunu verin

Gençlik ve Spor Bakanlığı, doping yaptıkları tespit edilen Aslı Çakır Alptekin ve Nevin Yanıt’ın yanı sıra antrenör ve kulüplerinden, aldıkları toplam 2.2 milyon liralık para ödüllerini geri vermelerini istedi. Taraflara ihtarname gönderildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MİLLİ atlerler Aslı Çakır Alptekin ve Nevin Yanıt ile antrenörleri ve kulüplerinin aldığı 2.2 milyon liralık ödülü geri vermeleri istendi. Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü, dopingli çıkan iki sporcu için hukuki işlemleri başlattı. Resmi kurum ve kuruluşlarla iş adamlarınca verilen ödüller de istenecek.

F.BAHÇE’YE DE İTHARYAZISI GÖNDERİLDİ

BUNA göre Aslı Çakır Alptekin’in kendisi, antrenörleri Cüneyt Yüksel, İhsan Alptekin, Muharrem Or ve kulübü Üsküdar’dan parayı geri vermesi talep edildi. Aynı şekilde Nevin Yanıt ile antrenörleri Cahit Yüksel, Satılmış Atmaca ve Fenerbahçe’ye de ödüllere dair ihtar yazısı gönderildi.

OLİMPİYAT VE AVRUPA ŞAMPİYONUYDULAR

İlgili taraflara bugüne kadar altıkları tüm ödülleri verecek. Daha önce dopingli çıkan bir çok sporcudan iade istememişti. 2012 Olimpiyat Oyunları 1500 metre şampiyonu Aslı’nın biyolojik pasaportundaki veri değişikliği nedeniyle doping yaptığına hükmedilmişti. 110 metre Avrupa şampiyonu Nevin de 2013’te dopingli çıkmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz