Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Param olmasa belki de...

  İsmail Değirmenci - hurriyet.com.tr
  18.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 17.12.2009 - 16:46

  Mayıs 2009'dan bu yana lösemi teşhisiyle Memorial hastanesinde tedavi gören Murat Göğebakan ilk kez basın karşısına çıktı.

  BASIN TOPLANTISINDAN FOTOĞRAFLAR 

  İŞTE MURAT GÖĞEBAKAN'IN AÇIKLAMALARI / WEB TV

  Hastalığına teşhis ve tedavi aşamasında hayranlarını üzmemek için görüntü vermekten kaçınan Göğebakan, bugün doktoru Hematoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Saffet Beköz tedavi süreci ve sağlık durumu hakkında bilgi verdi.  

  Beköz, yaptığı açıklamada sanatçının kan ve kemik iliğinde hiçbir problem kalmadığını, artık hayatını normal insanlar gibi devam ettirebileceğini söyledi.

  Murat Göğebakan ise Allah'ın kendisine bir şans daha verdiğini belirterek; "Allah'ın izniyle bu hastalığı yendim. Yeniden doğdum. 10 yıl gençleştim." dedi.

  Aynı hastalığı yaşayanlara ne olursa olsun inançlarını kaybetmemeleri gerektiğini söyleyen Göğebakan; "Hastane odasının kapısına her gün farklı notlar yazıyordum. O notlardan birisi de şuydu; "Benim küçük bir derdim büyük bir Allah'ım var." Hemşireler odaya geldiklerinde beni hiçbir zaman hasta yatağında göremediler. Her zaman refakatçi koltuğunda yatıyordum. Kemoterapi'den hiçbir şekilde zarar görmedi. Saçlarım hiç dökülmedi. Sadece biraz inceldi.
  Kemik iliği nakline gerek görülmedi. Sadece benden bir parça ilik toplanıp saklayacaklar. Gerek görülürse bana görülmezse başka bir arkadaşımıza kullanılacak. Ben sadece hastalığı öğrendiğim gece ağladım. Oğluma ve eşime ne cevap vereceğim diye. Hep dik durdum, hep metanetli oldum. Ne onları ağlarken gördüm ne de onların yanında ben ağladım. Ayrıca "Geçmiş olsun" lafını da hiç kullanmadık, kullandırmadık.

  Hastalığı döneminde kendisine destek veren herkese teşekkür eden Göğebakan, hastane odasında her gün 8 -10 saat gitar çalıp 4 albümlük bir repertuar hazırladığı söyledi.Göğebakan, en büyük üzüntülerinden birisinin şarkıcı Kurtuluş'un cenaze törenine doktorundan izin alamadığı için katılamadığını söyledi.

  PARAM OLMASAYDI BAŞARAMAZDIM

  Yakalandığı hastalığın tedavisinin çok pahalı olduğunu söyleyen Murat Göğebakan "  Bu nezle grip gibi bir şey değil.  Çok yoğun bir tedavi gerektiriyor. Bu nedenle çok paranız yoksa tedavi şansınız azalıyor. Acı ama gerçek bu. Eğer benim birikimlerim, dostlarım ve hastanenin desteği olmasaydı çok daha farklı bir durum olabilirdi. Bunu yaşayarak gördüğüm için  bir vakıf kurup gerekli tedaviyi yaptıramayanlara destek olmak istiyorum. Bu tür hastalıklara yakalanıpta yeterli maddi gücü olmayan insanlara Allah yardımcı olsun" dedi.

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı