Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paralimpik sporcular şehitler için yarışacak

Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamada 25 askerin şehit olması nedeniyle büyük üzüntü yaşayan paralimpik sporcular, bugün şehitler için mücadele edeceklerini dile getirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden Paralimpik Oyunları'nda madalya mücadelesi veren milli sporcular, 25 askerin şehit olduğu patlama haberiyle büyük üzüntü yaşadı.

1995 yılındaki bir operasyon esnasında mayına basması sonucu sağ ayağını kaybeden ve Paralimpik Oyunların ilk gününde 10 metre havalı tabancada gümüş madalya kazanan milli atıcı Korhan Yamaç, bugün 50 metre karışık tabanca kategorisinde şehitler için mücadele edeceğini söyledi.

Yamaç, “Ülkemizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bugünkü yarışmalara onlar için çıkıyorum. Ruhları şad olsun” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Namağlup olarak yarı finale yükselen ve bugün TSİ 20.30'da Finlandiya karşısına final bileti almak için sahaya çıkacak olan Golbol Milli Takımı oyuncuları da şehitler için galibiyet yemini etti.

Milli takım oyuncularından Okan Düzgün, “Bugün şehitlerimiz için oynayacağız. Galip gelirsek bu başarıyı onlara armağan edeceğiz. En büyük hayalimiz şehitlerimiz için buradan madalyayla dönmek” dedi.

Mehmet Cesur ise, “Burada şehitlerimizin ruhu için topluca dua ettik. Milletimiz de bizim için dua etsin” ifadelerini kullandı.

-“Bu çağrıya bütün Türkiye sahip çıkmalı”-

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar'dan gelen 25 şehit haberinin Olimpiyat Köyü'ndeki Türk kafilesi üzerine bir hüzün bulutu gibi çökmesi, millilerimizin iç dünyasındaki derinliğinin göstergesidir. Bu acı kayba karşı yaptıkları çağrıya bütün Türkiye'nin sahip çıkması gerekir” diye konuştu.

Paralimpik sporcuların Londra'da mucizelere imza attığını belirten Kılıç, milli atletlerin oyunlarda tarihi bir başarı kazandığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler