Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Paralarını alamayan işçiler konteynerleri yaktı

  M. Akif ERDEM/İSTANBUL, (DHA)
  26.11.2009 - 16:08 | Son Güncelleme: 26.11.2009 - 16:08

  İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından KİPTAŞ'ın Maltepe Başıbüyük’teki Maltepe Konutları'nın inşaatında çalışan işçiler, taşeron firmadan paralarını alamadıklarını iddia ederek, konteynerleri ateşe verdiler.

  Bununla da yetinmeyen bazı işçiler inşaat halindeki 25 katlı binanın tepesine çıkarak, intihar edeceklerini söylediler.
  İddiaya göre, taşeron firmadan yaklaşık iki aylık maaşlarını alamayan işçiler bayram arefesinde de ödeme yapılmayınca saat 14.00 sıralarında, şantiyedeki 7 adet konteyneri ateşe verdi. Gökyüzünü kaplayan dumanları gören vatandaşların ihbarı üzerine itfaiye ekipleri olay yerine gelirken parasını alamayan işçilerden bazıları da 25 katlı binanın tepesine çıktı. İtfaiye ekipleri yanan konteynerleri söndürürken inşaatın tepesine çıkan işçiler de kendilerini aşağıya atacaklarını söyleyerek, paralarının ödenmesini istediler. Bu eylemi bir süre sürdüren işçiler, daha sonra aşağıya indiler.

  Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken şantiyede çalışan bir kişi de yangınla ilgili olarak, “Taşeron firma işçilerin paralarını ödemediği için işçiler konteynerleri yaktı” diye konuştu. Bu arada yanan konteynerlerin dışında, ofis olarak kullanılan bir konteynerin camları kırılırken bir bilgisayarın da parçalandığı görüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı