Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paraları kalmadı beni satıyorlar

Galatasaray'dan gönderilen golcü futbolcu Necati Ateş, adres olarak yönetimi gösterdi: "Kalli ile sorunum olmadı. Ücretim fazlaydı. Takımda gönderilirse para edecek kim var diye düşünürseniz akla ilk ben geliyorum."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'da teknik direktör Feldkamp’ın Orhan, Cihan ve Hasan Kabze ile birlikte yeni sezon kadrosunda istemediğini açıkladığı Necati Ateş, zehir zemberek açıklamalar yaptı. Sarı-kırmızılı takımla 2011’e kadar sözleşmesi bulunmasına rağmen, Feldkamp’ın isteğiyle takımdan uzaklaştırılan milli futbolcu, gönderilmesinin nedeninin G.Saray yönetimi olduğunu söyledi.

"SORUNLU DEĞİLİM"

Necati Ateş, takımdan gönderilmesiyle ilgili olarak Vatan gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Benim, teknik direktörümüz Feldkamp’la herhangi bir sorunum olamaz, olmadı da. Olması için bir neden de yok. Ben yaz tatilindeyken yönetim, teknik direktör Feldkamp’la anlaşılmış. Hayalimde hep bir Alman hoca ile çalışmak vardı. Ancak yolun başındayken böylesi kısmetmiş. Bundan sonra G.Saray Kulübü’ne de, bana da hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun. Benim sorunlu olduğum şeklinde birtakım haberler çıkıyor. Kesinlikle kimseyle sorunlu değilim. Bu durum hocanın takdiridir. Onları da anlıyorum.

Bugün mantıklı bir şekilde düşündüğünüz zaman aldığım yıllık ücretin fazla olması en önemli neden olarak göze çarpıyor. Takımda bugün gönderdiğiniz zaman kim para edebilir ki? Ben de para edeceğim için beni gönderdiler. Bazıları da kampta sergilediğim performansın beğenilmediğinden dem vuruyor. Ben genç bir çocuk değilim ki kampta kendimi kanıtlayayım. O yüzden beni kalkıp kamptaki performansımdan dolayı gönderecek değiller ya. Tek neden olarak, kulübün maddi durumu gözüküyor."

HENÜZ ANLAŞMA YOK

İsviçre ve Almanya’da yapılan hazırlık kampında Feldkamp’ın memnun kalmadığını açıkladığı Necati, son gün oynanan Bochum maçından sonra da gözden çıkarılmıştı. Maç sonrası soyunma odasının kapısında antrenör Ahmet Akcan’la görüşen Kalli, “Böyle laubali futbolcu olmaz. Adnan Sezgin’e söyleyin, Necati’ye valizlerini toplamasını iletsin” demişti. Alman teknik adam, önceki gün yeni sezonda birlikte çalışmayı düşünmediğini açıkladığı 4 futbolcu içinde Necati’yi de saymıştı.

Feldkamp’ın raporunun ardından henüz bir takımla anlaşmak için teklif almayan Necati’yi daha önce Alman kulüpleri istemişti. Hamburg’un istediği belirtilen Necati için resmi teklif gelmemişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz