« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paraları görelim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbolcuların alacakları dağ gibi yükseliyor.

Antalyaspor, son 6 yılın en büyük mali krizini yaşıyor. İki aydır sadece primlerle avunan futbolcuların sabrı tükenmeye başladı. Yönetim, Trabzonspor'a sattığı Zafer için gelecek 1 milyon doları bekliyor.

SIKINTI BÜYÜYOR: Antalyaspor'da ‘‘Para’’ bekleyişi sürüyor. Ekim ayındaki transfer taksitleri henüz ödenmeyen kırmızı beyazlı futbolcular, Samsun maçı ile parasını alamadıkları 3'üncü 4 maçlık periyoda başlamış oldu. Futbolcuların içeride biriken yaklaşık 450 milyarlık alacağına karşılık kesin bir ödeme günü taahhüt edemeyen yönetim ise, Trabzon'a sattığı Zafer için gelecek 1 milyon doları beklemekten başka bir şey yapmıyor.

ÜNAL HUZURSUZ: Son 6 yılın en büyük mali krizini yaşayan Antalyaspor'da 2 aydır sadece primlerle avunan futbolcuların da sabrı tükenmeye başladı. Hürriyet Akdeniz'in bu konudaki sorusuna kısa cevap vermeyi tercih eden Teknik Direktör Metin Ünal, ‘‘Mali sıkıntıdan olumsuz etkilendiğimizi inkar edemeyiz. Ancak bu konudaki soruların muhatabı ben değil, yönetimdir’’ diyerek futbolcuları maçlara motive etmekte zorlandığının işaretini verdi.

D< ne=""> Antalyaspor'da şimdi aylardır paralarını alamayan futbolcuların özverisinin daha ne kadar devam edeceği merak ediliyor. Alacaklarına güvenerek yatırım yapan ve bunların ödemesini yapmakta tıkanan futbolcular şimdilik takım kaptanları Adnan ve Nuri ile Genel Menajer Turgay Soyer'i sıkıştırıyor. Kırmızı beyazlı oyuncular, Kocaelispor maçından sonra yöneticilerin yakasına yapışarak sorunun çözümlenmesini isteyecek.

TRABZON MAZERETİ: Mali Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut Akkaş, Antalyaspor'daki mali krizi ligdeki bir çok kulübün yaşadığını belirterek, ‘‘Sezon başında Trabzon'a transfer olan Zafer'in bonservis bedeli için kalan 1 milyon doları tahsil edemediğimiz için böyle sıkıntıya düştük. Sorunu başka kaynaklarla çözmeye çalışıyoruz, ancak şu anda ödemeler için kesin gün veremiyoruz. Şu ana kadarki çalışmalarımız sonuç vermedi’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz