ANKARA HABERLERİ

Paralar dijital bilgi ve eğlence ürünlerine

Hürriyet Haber
29.06.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Bu yıl sonuna kadar dünya ölçeğinde tüketicilerin dijital eğlence ve bilgi ürünlerine 2 trilyon dolardan fazla para yatıracağı bildirildi.

Hürriyet Haber

Bu rakamın 2015’de 2,8 trilyon dolara yükseleceği tahmin ediliyor. Gartner’ın raporuna göre, yaklaşık yüzde 62 ile rakamın büyük bölümünü, mobile ya da kablolu veri servisleri, geniş bant internet hizmeti, video servisleri, İzle-Öde Tv ve online oyun gibi iletişim abonelikleri kapsıyor.

Oyun konsollarına 600 milyon dolar

İkinci büyük tüketim alanı, yüzde 28 ile elektronik cihazlar. Tüketiciler bu yıl sonuna kadar mobil cihazlara, bilgisayar ya da bununla ilgili ürünlere, televizyon ve ilgili setler ile oyun konsollarına 600 milyar dolar yatıracak. Bütün harcamalar içerisinde en az payı 200 milyar dolar ve yüzde 10 oran ile yazılım ve içerik alıyor. Online satın alınan, kiralanan, akışkan film ya da indirmeler, isteğe göre video, elektronik kitaplar, müzikler ya da mobil uygulamalar bu kapsamda değerlendiriliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Paralar dijital bilgi ve eğlence ürünlerine haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı