« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Parada içim ‘cız’ etti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sporla ilgili hiç bir eleştiri benim canımı acıtmadı. Çünkü ben basını anlayan bir insanımdır. Ama "Paraya düşkün" demeleri canımı acıttı. Bu doğru değildi.

Televizyon programlarını izleyip, gazeteleri okuyor muydunuz? Öfkelendiğiniz olmadı mı hiç?

İzliyordum tabii. Tercümanım Ali bana tercüme ediyordu. Ben yorumcuları, gazetecileri anlayan ve eliştirileri ciddiye alan bir insanımdır. Bu herkeste olmayan bir özelliktir. Sporla ilgili hiç bir eleştiri benim canımı acıtmadı acıtmaz da. Ama "paraya düşkün" demeleri beni incitti. Bu doğru değildi. Bir akşam televizyonu izliyordum. Az sonra benim programa bağlanacağım anons edildi. Oysa ben hiç kimseye böyle bir randevu vermemiştim. Beni üzen bu tür olaylar oldu. Ama sportif boyutta hiç bir kötü izlenim edinmedim.

Az düşmanı olan bir adamım

İspanya'ya döndüğünüzde sizin için ne dediler. Başaramadı diye eleştiri aldınız mı?

Hayır, çok acı veren eleştiriler çıkmadı. Ben az düşmanı olan, sevilen bir insanım. Saygı ile karşıladılar.

Soru: Kim şampiyon olur?

Cevap: Trabzon hoşuma gidiyor


Beşiktaş'ı, İspanya'dan izliyor musunuz? Kim şampiyon olacak bu yıl?

Elbette. Bugün G.Saray ile maçı var. Çarşamba günü de G.Birliği ile. Gönlüm onlarla her zaman. Şampiyonluğa gelince. Trabzonspor benim çok hoşuma gidiyor. Trabzon şampiyon olacak demiyorum ama güçlü ve çok iyi bir takım.

Trabzon şampiyon olsun istiyorsunuz?

Hayır hayır.. Böyle bir sonuç çıkarmayın, favorim yok. Ben onların tarzını seviyorum. F.Bahçe ve G.Saray'da var ama... İnşallah Beşiktaş şampiyon olur.


Soru: İspanya'ya kim gider?

Cevap: Fatih'i çok beğendim


İspanya'da çalışmaya başlarsanız Türkiye'den hangi futbolcuları isterdiniz?

Bu konuyu özelleştirmek istemem. Çünkü çok profesyonel futbolcu var. Onları kırmak üzmek istemem. Ama Okan Buruk.. Okan büyük futbolcu. Türk futbolunun başarılı, temiz, çalışkan ve mütevazi yüzünü temsil ediyor. Başka isim isteme benden..

Bu kadar mı?

Peki o zaman, Fatih Tekke var.. Trabzonspor'un golcüsü. Onu da çok beğeniyorum. Ayrıca Veysel de çok çok iyi. Çağdaş, Tayfur...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler