« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Para yok Baros da yok

Çek yıldızın performansının uzağında olmasının sır perdesini Hürriyet araladı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Sakatlığı geçmesine rağmen Antalya kampına neden katılmadığı belli oldu.

6 aydır parası verilmeyen ve diğer yabancı oyuncuların cebi dolarken, içeride 1.2 milyon Euro’yu aşan alacağı bulunan G.Saray’ın golcüsünün bu yüzden isteksiz olduğu ve kapris yaptığı ortaya çıktı.

G.SARAY’da Milan Baros’un asıl derdinin nedeni ortaya çıkarken, Hagi’nin de Antalya kampında futbolcusu için söylediği sözlerin şifresi nihayet çözüldü. Problemin tamamen parasal olduğu ortaya çıktı.
Herkes aylardır aynı soruyu, “Eski Milan Baros nerede? Ne oldu bu adama?” diye soruyordu. Sonunda Çek yıldızın gülmeyen suratının ve eski performansının çok uzağında olmasının sır perdesini Hürriyet araladı ve şu gerçekle karşılaştı, para, para, para...

Neden Antalya’da yok
Sakatlığı sonrası ocak ayında düz koşulara başlayan ve doktorların, “oynar” raporu verdiği Baros, Antalya kampına katılmayarak İstanbul’da kalmıştı. Bu durum günlerde çok tartışıldı. Hagi ise “‘Neden Baros, Antalya’da yok” sorularına “Ben de Baros’un burada olmasını isterim. Ancak, bu beni aşan bir konu” demişti.

Sadece prim alıyor
Perde aralandığında ise Baros’un, banka hesabına kafayı taktığı ve bu yüzden isteksiz olduğu ve oynamadığı gerçeği ortaya çıktı. Sadece Eskişehirspor maçında attığı tek golle takımına katkı sağlayabilen Çek yıldızın, beklenen performansın altında gezinmesindeki nedenin alacakları olduğu öğrenildi.

Baros’un diğer yabancıların aksine gecikmeli ödenen parası nedeniyle kapris yaptığı ve Çek oyuncuya 6 aydır para verilmediği ortaya çıktı. Primler hariç bu süre içinde kendisine tek kuruş ödenmeyen Baros, bu yüzden Antalya kampına gitmezken, içeride de 1.2 milyon Euro’yu aşan bir parası birikti. Bu kriz yüzünden Baros da eski performansını mumla aratır oldu.

Peki, Baros 6 aydır parasını almadıysa, neden UEFA’ya gitmedi? Bu soru da gündeme geldi. Ancak, Baros bu konuda da sessizliğini korumakta kararlı. Çünkü, Çek golcü sezon başında sözleşmesini 3 yıllığına senelik tam 2.5 milyon Euro garanti para karşılığı uzatmıştı. Başka bir takıma gitse, bonservis problemiyle karşılaşacak. Zaten, Baros’a bu kadar yüksek parayı verecek başka bir kulüp de yok.

Sessizliğini koruyor
Sezon sonunda parasını tek kuruşuna kadar alacağını çok iyi bilen Baros, şu anda beklemeyi tercih ediyor. O sitem etmese de tavırlarıyla bunu gösteriyor. Ama, kaybeden de Galatasaray oluyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler