Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Para yerine kart yapıştırdı

‘Kadın İsterse’ dizisinin ekibi, başarılarını geçtiğimiz günlerde Naz Restaurant’ta verilen bir yemekle kutladı.

Tüm ekibin bir araya geldiği yemekte, başrol oyuncusu Hülya Avşar’ın yanında kız kardeşi Helin de vardı. Yemekte oldukça keyifli görünen, bir ara kalkıp göbek bile atan Hülya Avşar’ın coşkusuna ortak olmak isteyen kardeşi, onun alnına para yapıştırmak istedi ama olmadı. Çantasını karıştırıp hiç nakit para bulunmadığını gören Helin Avşar, sonunda bir kredi kartını ablasının alnına koyunca, ortaya çıkan manzara herkesi güldürdü.

Erdoğan’la görüldü

Şarkıcı Zeynep Mansur, geçtiğimiz pazar günü Yılmaz Erdoğan’ın Demet Akbağ ile başrolü paylaştığı ‘Haybeden Gerçeküstü Aşk’ adlı oyunu izlemek üzere Beşiktaş Kültür Merkezi’ndeydi. Mansur, saat 15.30’da başlayan oyunun sonunda giriş kattaki ofiste Erdoğan’ı bekledi. İkili, 15 dakika sonra ofiste buluştu. Ünlü komedyen, yeni aldığı jeep’ini otoparktan aldırıp BKM’nin arka sokağına getirti ve Mansur’u ön koltuğa oturttu. İkilinin Erdoğan’ın Kemer Country’deki evine gittiği öğrenildi.

İş imzaya kalmış

İstanbul gece hayatının klasik adreslerinden biri sayılan Laila artık yok. Kuruçeşme’deki mekanın toprak sahibi olan Loris Mizrahi de, burayı kış aylarının popüler adreslerinden Margaux’nun patronu Burak Türeci’ye verdi. Şimdi işin bir tek imzaya kaldığı söyleniyor. Bu konuda bir açıklama yapan Burak Türeci’nin eşi Müge Türeci, önümüzdeki yaz Laila’nın olmayacağını, yeni açılacak kulübün adının da Margaux konulmayacağını belirtti. İmza atıldıktan sonra kulüp içinde yer alacak restoran ve barlara karar verilecekmiş.

Adım budur

Açılış ve davetlerin değişmeyen siması Etel Baler’e geçtiğimiz akşam rastladım. Elinde yine bildik Baileys kadehi vardı. Dikkat çeken diğer nokta ise, adının yanlış telaffuz edilmesinden ve yazılmasından bıkan Etel Hanım’ın, üzerinde adının yazılı olduğu pırlanta bir kolye takmış olmasıydı.

Alçı gitti bandaj geldi

St. Moritz’de kayak yaparken düşüp kolunu inciten Esra Gürsoy, uzun süre kolu alçıda gezmek zorunda kalmıştı. Sonunda alçıdan kurtuldu ve birkaç gün gecelerde bu rahatlığın tadını çıkardı eşi Sinan Bey’le, ama sevinmek için biraz aceleci davranmıştı. Henüz tam olarak iyileşmediğini ve alçı sonrası bandajla gezmesi gerektiğini söyleyen doktorunun söylediklerine kulak asmayan Esra Hanım, ağrıların yeniden başlaması üzerine mecburen bandajı kabullendi.

Home Store Capitol’de

Etiler Akmerkez’in en popüler mağazalarından olan Home Store, geçtiğimiz gün Capitol alışveriş merkezinde yeni bir mağaza daha açtı. Mağaza ve cafe-restaurant konsepti ile hizmete giren Home Store’un sahibi Levent Penso ile ortağı Mustafa Aksoy, ilk gün konukları kapıda karşıladı. Levent Bey’in kızı Verda Penso’nun mağazayı görmeye gelen misafirleri gezdirip bilgi verdiği, bir de mini defile düzenlenen açılış daveti, konuklara deniz manzaralı cafe’de yapılan ikramlarla son buldu.

Ortasını bulamıyor

Geçtiğimiz yaz aylarına kadar bir deri bir kemikti Selin Toktay... Her yediğini kustuğu, bu yüzden ciddi sağlık sorunları yaşadığı bilinen manken, görünüşe göre sonunda bu dertten kurtulmuş. Geçtiğimiz gün Home Store’un Capitol alışveriş merkezindeki yeni mağaza açılışında düzenlenen defilede görev alan Toktay, kısacık kestirdiği saçları, aldığı kilolar ve tombul yüzüyle dikkat çekti.

Yarım asrı devirdi

Erkek modasının öncü isimlerinden Faruk Saraç, 50’nci yaşını geçtiğimiz gece Levent’teki mağazasında kutladı. Eşi Berna Saraç’ın hazırladığı sürpriz doğum günü partisine katılanlar arasında Saraç’ın 14 yaşına giren ve kendisiyle aynı gün doğup aynı adı taşıyan oğlu da katıldı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI