Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Para yerine daire önerisi

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'da, alacağı olan futbolculara bu alacaklarının bir kısmını karşılaması amacıyla daire önerildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alacaklarına karşılık İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan dairelerden önerilen oyuncuların bu teklifi kabul etmesi durumunda, daire tutarı alacakları toplam miktardan düşülecek.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Sakaryaspor Kulübü Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkanı Levent Tunç, yönetim kurulu olarak takımlarının Antalya'daki kampını takip ettiklerini vurguladı.

Antalya'da futbolcularla bir araya geldiklerini bildiren Tunç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Kamp sırasında tüm futbolcularla bire bir görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerde futbolcularımızın alacakları da masaya yatırıldı. Bu sezon sonuna kadar olan alacakları da dahil ortaya bir rakam çıktı. Bu konuda futbolcularımızın da özverileri oldu. Sonuç olarak üstünde anlaşılan rakamların peşinatlarının yarısı futbolcularımıza kamp esnasında ödendi. Diğer yarısı da bu hafta içerisinde ödenecek.

Alacağı olan futbolcularla yapılan görüşmede, alacakların bir kısmına karşılık İstanbul Beylikdüzü'nde daire önerdik. Bu dairelerin fiyatları belli. Futbolcumuz alacaklarının bir kısmına karşılık daireyi kabul ederse, bu dairenin fiyatı alacaklarından düşecek. Kalan rakamı da şahsi çeklerle ödenecek. Bu teklifi üç futbolcumuz kabul etti.”

Diğer yandan daire teklifini kabul etmeyen oyuncuların da olduğunu ifade eden Tunç, bu futbolculara bir kısmı nakit, diğer kısmı da şahsi çeklerle anlaşma yoluna gideceklerini ve mevcut kadroyu korumak istediklerini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler