« Hürriyet.com.tr

Para ve heves için vücut parçaları çalınan insanlar

Geçtiğimiz hafta içinde Fransa Ulusal Meclisi çok ilginç bir oylama yaparak, yüzyıllar önce uzak bir ülkeden getirilen insan kafataslarını iade etme kararı aldı. Kültürel miraslara gösterilen saygı hususunda tartışmalara neden olan bu kafatasları tek değil. Tarih boyunca para veya diğer çıkarlar için çalınan birçok organ bulunuyor.

Time
X

Birkaç yüzyıl önce zengin Avrupalılar için kolonileştirdikleri ülkelerde safariye çıkmak ve ticaret yapmak en büyük uğraşlardan biriydi. Ancak bazıları, safarilerde öldürülen hayvanlara yönelik ticareti zamanla abartmaya başladı. Zamanla para için tarihe damgasını vurmuş insanların vücut parçalarını çalmak gibi bir eğilim ortaya çıkmaya başladı. 

 

Ne amaca hizmet ediyorsa etsin, insanların başka insanlara ait vücut parçalarını çalmaya gösterdikleri ilgi, geçmişteki toplumların davranışlarını anlamak için bizlere ilginç bir çerçeve çiziyor. Time dergisi, tarihin çalınmış en ünlü vücut parçalarını tanıtan bir liste hazırladı. Listedeki bazı maddeler o kadar sıradışı ki insan şaşırmaktan kendini alamıyor.

 

TARİHİN EN ÜNLÜ ÇALINTI VÜCUT PARÇALARI

 

 

Kaynak: Time

SonbaharSonbahar
Sonbaharın en güzel 5 şehri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Şehirleşme ve doğa arasındaki çizgiyi ortadan kaldıran 9 çevre dostu alan
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Japonya'nın ilginç hayalet şehri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
16 kişinin yaşadığı Avrupa'daki ilginç köy!
En İyi
Sonbaharda yapılacak en iyi 10 aktivite
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Avrupa'nın en ucuz tatil yerleri