« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Para var taraftar var

Dünya Hentbol Şampiyonası'nda birinci olabilmek için 8 yabancı hentbolcuyu bir gecede vatandaş yapıp 40 bin euro veren Katar Emiri bu sefer de para karşılığında İspanya'dan taraftar getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Takım oyunlarında bir dünya şampiyonası getirebilmek için Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani her yolu deniyor.

Ülkesinde düzenlenen Dünya Hentbol Şampiyonası'nda Emir Al Sani birinci olabilmek için çeşitli uluslardan 8 hentbolcuya 40 bin euro vererek vatandaşlık hakkı tanı.

Bu durumdan sonra Katar Emiri Şeyh'i para karşılığında dışardan taraftar getirdi.

Para var taraftar var O ÜLKENİN ŞEYHİ SPORCUYA CAN 'KATAR'İspanya'nın en fazla gürültü çıkartan ve takımını destekleyen 60 kişilik taraftar grubu, ücret karşılığında hentbol milli takımını desteklemek için Katar'a getirildi.

"Rentados" adı verilen bu taraftar grubu Hentbol Dünya Şampiyonası boyunca Katar Milli Takımı'nı desteklemek için adam başı 3 bin euro para kazanacak. Katar ayrıca bu 60 kişinin uçak, yatma ve yeme masraflarını da cebinden karşılayacak.

İspanyol taraftar grubuna davul, saksafon, zil, klarnet gibi müzik aletleri de veren Katar emirinin halinden çok memnun olduğu belirtiliyor.

Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin ayrıca Katar'da inşaatlar da çalışan işçileri de para ödeyerek otobüslerle salona getirdiği ileri sürüldü.

Dünya Şampiyonası'nda A grubunda mücadele eden Katar Hentbol Milli Takımı, şu ana kadar oynadığı iki karşılaşmada da galibiyet alarak iddialı konuma geldi.

Katar emiri ile yapılan anlaşma gereği, 8'i devşirme olan milli takım oyuncuları galibiyet başına 90 bin euro prim kazanıyorlar. Şampiyon olmaları halinde ise sporculara verilecek primin 4,3 milyon euro olduğu duyurulmuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz