« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Para müjdesi

Adnan Polat’ın başlattığı kampanyada biriken 5 milyon dolar, Cimbom’a ilaç gibi geldi. Dün FIFA’ya 1.3 milyon dolar ödeyerek cezadan kurtulan yönetim, 4.5 aydır para veremediği oyunculara da ödeme yapacak.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da, ekonomik kriz nedeniyle yaklaşık 4.5 aydır ödenemeyen futbolcuların alacakları nihayet veriliyor. Eski yönetici Adnan Polat’ın başlattığı bağış kampanyasında toplanan 5 milyon doların 1 milyon 300 bin dolarını dün FIFA’ya ödeyen yönetim, kalan paranın 3 milyon dolarını futbolculara dağıtacak.

Adnan Polat, bağış kampanyası için açtığı banka hesabında biriken paraların tamamını salı günü Galatasaray Kulübü’nün hesaplarına geçirecek. Çarşamba günü de futbolcuların birikmiş alacaklarının 3 milyon dolarlık bölümü ödenecek.

Para ikinci planda

Sarı kırmızılı futbolcular, paralarının ödenecek olmasına sevindiklerini belirterek, "Paralarımızın çarşamba günü ödeneceği söyleniyor. Bu habere tabii ki sevindik, ama ödenmese de bizim için fazla problem olmaz. Çünkü biz zaten sezon başından beri para almadan oynuyoruz. Alacaklarımızın er ya da geç mutlaka ödeneceğini biliyoruz. Bu yönden içimiz rahat. Herhangi bir endişemiz yok. Galatasaray büyük kulüp. Burada kimsenin parası kalmaz. Biz şu an sadece maçlarımızı konsantre olduk, para konusu bizim için ikinci planda. Tamamen buna endekslendik. Para konusu bizim için ikinci planda. Biz önce başarıyı düşünüyoruz" diye konuştular.

Hasan Şaş sakat

Fortis Türkiye Kupası’nda önceki gün Giresunspor’u 5-0 yenen Galatasaray, Malatyaspor ile yarın oynayacağı lig maçının hazırlıklarına dün yaptığı idmanla başladı. Teknik direktör Eric Gerets’in katılmadığı antrenmanda, futbolcular antrenör Reinhard Stumpf yönetiminde çalıştı. Giresunspor maçında sakatlanan Necati ve Hasan Şaş antrenmanda yer almadı. Kulüp doktoru Murat Çevik, belinde spazm bulunan Necati’nin sakatlığının ciddi olmadığını, ancak sol üst adalesinde sertleşme tespit edilen Hasan Şaş’ın durumunun belirsiz olduğunu söyledi. Çevik, "Hasan Şaş’ın tedavisini yaptık, durumunu yarın (bugün) tekrar göreceğiz, iyi olursa kadroya alınacak" dedi. Sarı kırmızılılar, bugün yapacakları antrenmanın ardından Malatya’ya gidecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz