Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Para için her şeyi yapanlar

  Hürriyet Haber
  16 Aralık 2009 - 15:55Son Güncelleme : 16 Aralık 2009 - 15:55

  Prof. Dr. Nevzat Tarhan "Parayı verin savcıyı bile rehin alırım" diyen elinde silah ile poz veren kişilerin içinde bulundukları ruh hali ve nasıl bir propaganda da kullanıldıklarının analizini ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

  Dolapdere'de DTP'li göstericilere silah sıkan zanlı, kendisine bu iş için para verildiğini iddia etti. T.G. "500 lira verdiler yaptım. Para verin gidip savcıyı bile rehin alırım'?dedi. İstanbul Dolapdere'de önceki gün yaşanan gösteri ve sonrasında çıkan kavganın arkasındaki 'Provokasyon', dün ortaya çıkan bir görüntüyle daha da netleşti. Dolapdere'de esnafın işyerlerine saldıran göstericilere ateş açan T.G, İHA'ya yaptığı açıklamada göstericilere silahla ateş açması için para verildiğini iddia ederek, "Para verip sık dediler, ben de sıktım" dedi. Psikolojik Savaş kitabı yazarı psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu tarz kitle gösterilerinde kullanılmaya müsait kişilik tiplerini anlatacak. Kullanılmaya ve yönlendirilmeye müsait bu tiplerin psikolojik savaşta propaganda unsuru olarak kullanılması için nerelerde bulunduğu, nasıl ikna edildiği ve ne şekilde kullanıldığı konusunu değerlendirecek.

  Programın diğer bölümünde 'Menapoz Dönemi Yaşanan Sorunlar' ele alınacak. Menapoz öncesi yaşanan sorunlar, kişide meydana gelen duygu durum, eşlik eden psikiyatrik sorunların ve tedavisinin ele alınacağı programın konukları Bağdat Caddesi Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve Uzman Psikolog Çiğdem Demirsoy olacaklar. Menapoz yaşayan kadının ailesine düşen görev ve sorumlulukların da dile getirileceği İyi Bak Kendine programında canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorular da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak.

  Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu ekranların ve kendine bakmak isteyenlerin 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı