« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Para cezaları canımızı yakıyor

Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri ile Kulüpler Birliği Vakfı temsilcileri dün İstanbul’da bir araya gelerek, Spor Toto Süper Lig’in ilk 5 haftasının değerlendirmesini yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Toplantıda kulüpler en çok Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği para cezalarından yakındı. Vakıf Başkanı Yıldırım Demirören liderliğindeki kulüp temsilcileri, “PFDK bize inanılmaz para cezaları veriyor. Hele hele bu ortamda, verilen cezalar canımızı yakıyor” dediler. Kulüp temsilcileri toplantının ikinci bölümüne katılan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu’na da hakemlerin saha içindeki davranışlarından yakınıp, “Futbolculara karşı çok sertler ve kolay kart gösteriyorlar” diye konuştular.

Namoğlu da cevap olarak, “Türk hakemleri 42 gün içinde 150 tane uluslararası maç yönetti. Bu, onların ne kadar üst düzey olduğunu gösteriyor. Dert yandığınız hatalar önümüzdeki günlerde daha da azalacaktır. Buna emin olun” diye söz verdi. Toplantının son bölümünde hakemlerin maçlarda verdiği kararlar tartışıldı ve sonuçta hakemlerin bütün takımlara eşit davrandığı kanaatine varıldı. Kulüpler ayrıca, maç takvimi konusunda federasyona güvenlerinin tam olduğunu ifade ettiler.

Şiddet Yasası’nın değişmesine siyasiler soğuk

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ne Dair Kanun’daki ceza maddelerinin yumuşatılması için, önceki gün Ankara’da siyasi partilerden destek isteyen kulüp yöneticileri umduklarını bulamadı. Siyasiler, konuyu iyice inceledikten sonra karar vereceklerini söylediler.


Bunları da Beğenebilirsiniz