« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Para bulamazsam kontak kapatırım

Gelecek sezon Superbike kategorisinde yarışma kararı alan motosikletçi Kenan Sofuoğlu, gerekli 200 bin Euro’yu bulamadığı taktirde sporu bırakacağını açıkladı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
SUPERSTOCK 1000 Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, gelecek sezon Superbike kategorisinde yarışma kararı aldığını, ancak sponsor bulamadığı taktirde bu sporu tamamen bırakacağını açıkladı. Dünya Şampiyonası’nda genel klasmanda ikincilik kürsüsüne çıkan Sofuoğlu, Superbike’de iddialı olduğunu söyledi.

Spor yaşamını Almanya’da sürdüren Kenan Sofuoğlu, ‘Superbike kategorisi motosikletin Formula 1’i sayılıyor. Yani, o derece önemli bir organizasyon. Bu kategoride yarışabilmem için, kulübüm Almanya Yamaha’ya Türkiye’den sponsor parası getirmem gerekli. Bu para da 200 bin Euro yapıyor. Bu parayı bulamazsam, motorun kontağını kapayıp, motorla ilk tanıştığım Adapazarı’ndaki serviste yine çıraklık dönemime döneceğim’ diye konuştu. Sofuoğlu, diğer sorularımızı şöyle yanıtladı:

* Sence hız nedir?

O, benim işim. Hiçbir zaman pişmanlık duymayacağım.

* Şimdiye kadar kaç lastik harcadın?

Herhalde yediğim ekmekten daha çok! Bir takım lastik bana ancak 20 dakika dayanabiliyor. Üç günlük bir testte 40-50 arası lastik değiştiriyorum.

* Maksimum hıza eriştiğinde neler hissediyorsun?

O, pistlere, yoluna göre değişir. Şu anda motor üstünde hızı hissetmiyorum. Ancak son bir yıl içinde yaşadığım kazalar nedeniyle virajlara girerken korku yaşıyorum. O zaman hızımı kesiyorum.

* Yarış sırasında ne düşünürsün?

Tek düşündüğüm şey, düşüp motoru parçalamadan yarışı şampiyon bitirebilmek.

Bunları da Beğenebilirsiniz