« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Para bahane olmasın

G.Saray Başkan Yardımcısı Polat, futbolcularına uyarıda bulunarak, "Maddi sıkıntılar bu sene de sürebilir. Bunu istismar ederek takımın disiplinini bozana kesinlikle taviz vermeyeceğiz" dedi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
G.SARAY Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyerek, gündemdeki konuları değerlendirdi. Konuşmasında, başta futbolcular olmak üzere birçok kesime önemli mesajlar veren Polat, kulüpte yaşanan maddi sıkıntıyı koz olarak kullanmak isteyenlere kesinlikle taviz vermeyeceklerini söyledi.

Herkes kurallara uyacak

Ankaraspor maçının devre arasında birbirleriyle kavga eden Hasan Şaş ve Necati’ye ceza verilip verilmeyeceğinin perşembe günü belli olacağını açıklayan Polat, "Takım içindeki kurallara, disiplin yönetmeliğine aykırı hareket eden kim olursa olsun; öncelikle ikaz, sonra para cezası, tekrarı halinde de kadro dışı bırakma var. Buranın kurallarına herkes uymak zorunda. Maddi sıkıntılar bu sene de sürebilir. Bunu istismar ederek takımın disiplinini bozana hangi şartlar olursa olsun taviz vermeyeceğiz" dedi.

Polat, yönetim olarak teknik direktör Erik Gerets’le bir sorunlarının olmadığını belirterek, "Biraz insaflı olmak lazım. Gerets ve yardımcılarının geçen sezon Galatasaray’ı hangi şartlarda şampiyon yaptığını herkes biliyor. Daha ilk maçımızı oynadık. Bir maça göre hoca değiştirmeye kalkarsak, her ay hoca mı değiştireceğiz? Biz hocamızdan memnunuz" diye konuştu.

Yıldız almayacağız

Transfer çalışmalarına da değinen Adnan Polat, sezon bittikten sonra Divan Kurulu toplantısında, "Çok maliyetli futbolcu almayacağız, yıldız adayları alacağız" dediğini hatırlatarak, "O günden bugüne kadar 100’den fazla isim yazıldı. Bunların içinde 5-6 tanesi tuttu. Bu oyuncular da çok yüksek maliyetli olduğu için fazla üzerlerine gitmedik. Bundan sonra politikamız böyle olacak. Geçen sezon şampiyon olmuş takıma öncelik vermek ve alt yapıdan gelen 5-6 futbolcuya şans vermek istiyoruz" dedi.

Transfer şart değil

Transferde araştırmalarının bütün sezon süreceğini kaydeden Polat, "Uygun bir futbolcu bulursak, bunu yarın da alabiliriz, beş ay sonra da. Eğer alamazsak da sorun değil. Bünyemizden bir oyuncu çıkar. Hocamızla bu konuda devamlı konuşuyoruz. Aramızda sıkıntı veya ihtilaf yok" ifadesini kullandı. Adnan Polat, dünyada futbolun vitrininin İtalya, İspanya ve İngiltere olduğunu, bu yüzden oyuncuların birinci tercihlerinin bu ülkeler olduğunu, ayrıca bu futbolcuların eşlerini de ikna etmek gerektiğini sözlerine ekledi.

Mlada’nın işini ilk maçta bitireceğiz

ADNAN Polat, Mlada Boleslav ile yarın oynayacakları maçta Şampiyonlar Ligi’ni garantileyecek bir skor alacaklarını iddia etti. Şu anda takımda doğrudan oynaması gereken 3-4 futbolcunun sakat olduğunu anlatan Polat, "Ama Çek takımı, her ne şartta olursa olsun elememiz gereken bir ekip. Geçen sezonki Tromsö maçlarından arkadaşlarımızın ders aldığını umuyorum. Kendilerine de bunu hatırlatıyoruz. Galatasaray’ın, ilk maçta alacağı skorla Şampiyonlar Ligi’ni garantileyeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Suç işlersek en ağır cezayı bize verin

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, federasyonun tribün terörünü önlemek için aldığı kararlara destek verdiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Sahadaki futbolculara küfür etmek ve yabancı madde atmak, ne mertliğe, ne de taraftarlığa sığar. Sonuna kadar bu konuda federasyonun arkasındayım. Geçen sezon bitiminde Futbol Federasyonu Başkanı’na, ’Kurallara uymuyorsa en ağır cezayı Galatasaray’a verin, ama kurallara uymayan diğer kulüplere de verin’ dedim."

Bunları da Beğenebilirsiniz