Ege Haberleri

  Papix 3 yılda %50 büyüdü

  Hürriyet Haber
  25.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KÜÇÜKBAY Grubu’na 2008 yılında katılmasının ardından yatırım ve yenileme sürecine giren Papix Plastik, 3 yılda yüzde 50’lik büyüme sağladı.

  Pet preformda günlük 800 bin ve pet şişede günlük 1 milyon 200 bin adet üretim yapan Papix Plastik’te, günde 15 ton hammadde işlenirken, 20 bin metrekarelik alana kurulu fabrikada 80 personel görev yapıyor. Sürekli yatırım ilkesiyle sektörün önde gelen şirketleriyle çalıştıklarını ve 20 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydeden Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ayaz, “2012 yılında da yüzde 20’lik büyüme hedefliyoruz” dedi.Üretimlerinin yüzde 60’ı olan günlük 500-600 bin adet pet şişeyi Orkide Yağları’na verdiklerini söyleyen Ayaz, müşteri memnuniyeti ve kalite yönetim sistemi anlayışıyla üretimlerini sürdürerek, önemli katma değer ve istihdam yarattıklarını da sözlerine ekledi.

  ÖDÜL KAZANDI

  Ege Bölgesi Sanayi Odası’ndan, “KOBİ’lere özel en yüksek yatırım ödülü”nü kazanan Papix Plastik, çeşitli tasarım ve ölçülerde meşrubat, yemeklik yağ, deterjan, su, süt ve ayran preformunun yanı sıra; petşişe, kavanoz, polietilen bidon, şişe ve kapak üretimi de gerçekleştiriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı