PAPARA, BDDK'dan lisansını aldı

Hürriyet Haber
27 Nisan 2016 - 13:49Son Güncelleme : 27 Nisan 2016 - 13:52

2014 yılının başında bankalara dış kaynak temini ile başladığı faaliyetlerini entegre çözüm ortaklığına dönüştürerek 2015 yılında Mastercard tarafından ISO (Independent Sales Organisation) lisansını alan Paywizard'ın kurucusu İlker Diker, Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş firmasına 15 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı.

Yatırım ile birlikte Papara’da CEO pozisyonunu da üstlenen İlker Diker “Bu yatırım ile birlikte ödeme sistemleri sektöründe birçok yeniliğe imza atacaklarını" belirtti.

“27 Haziran 2013 tarihli ve 28690 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri ,Ödeme hizmetleri ve Elektronik Para kuruluşları hakkında kanunun tüm bu faaliyetlere ilişkin mevcut yasal boşluğu doldurmak ve düzenlemek amacıyla oluşturulduğunu ifade eden Diker, bu kanun ile banka dışında hizmet gösteren ticari oyuncuların denetlenebilir ve güvenli bir şekilde sisteme kazandırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Yeni yasadan ve düzenlemelerden memnuniyet duyduklarını, yasal zeminde faaliyet göstermenin hizmet kalitesini arttıracağını aktaran şirketin kurucu ortağı ve yönetim kurulu Başkanı Ahmed F. Karslı Papara’ya yapılan yatırımın sektöre güzel bir örnek teşkil ettiğini ve sektörün önemli isimlerinden biri olan İlker Diker’in de şirketin hem yatırım ortağı hem de CEO’su olması ile birçok başarılı işe imza atacaklarına inandığını söyledi.

Papara’nın BDDK tarafından almış olduğu faaliyet izni ile başta cüzdan çözümleri olmak üzere fatura ödeme ve para transferi hizmetleri ile sektöre yeni bir soluk getireceğini paylaşan İlker Diker , Paywizard tarafında bugüne kadar birçok başarılı işbirliğine imza attık. Bundan sonra her iki şirketin kendi alanlarındaki faaliyetleri ile ödeme sistemleri pazarına hizmet ediyor olacağız“ dedi.

PAPARA cüzdan ile web'den, mobilden, tv'den para alıp göndermeyi, ödeme ve alışveriş yapmayı, hızlı, ucuz, güvenilir ve basit bir şekilde gerçekleştireceklerini ifade eden Diker, “PAPARA tabelalı noktalardan da Türkiye’nin dört bir yanında fatura tahsilatı, yurtiçi ve yurt dışı para transferi hizmetleri vereceğiz” dedi.

Etiketler: PAPARA , BDDK , İlker Diker


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı