Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Papandreu'ya barış karikatürü

  Hürriyet Haber
  04 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Şubat 2000 - 00:01

  Türk ve Yunanlı gazetecilerin Atina'daki buluşması sırasında Aydın Doğan Vakfı Karikatür Sergisi açılacak. Açılışta Yunan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu'ya Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun 1994 yılında birincilik ödülü kazanan 'Barışın Gücü' adlı tablosu da hediye edilecek.

  TÜRKİYE ile Yunanistan arasında son aylarda gelişmeye başlayan dostluk şimdi de sanat platformunda kendini gösteriyor. Türk gazetecilerin Yunanlı meslektaşları ile birlikte 5 ve 6 Şubat tarihleri arasında Atina'da düzenlediği konferans sırasında kapsamlı bir karikatür sergisini de izleme olanağı bulacak sanatkeverler.

  Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın 16 yıllık geçmişini özetler nitelikteki bu sergi, 5 Şubat'ta Zappeion Sergi Sarayı'nda açılıyor. Serginin açılışını Türk Dışişleri Bakanı İsmail Cem ile Yunan Dışişleri Bakanı Yorgos Papandreu birlikte yapacak.

  Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Birgit, açılışta Yunan Dışişleri Bakanı Yorgos Papandreu'ya Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun 1984'deki yarışmada birincilik ödülü kazanan Barışın Gücü adlı tablosunu armağan edecek.

  Sergi 12 Şubat tarihine kadar açık kalacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı