Dünya Haberleri

  Papa’dan kurbanlar için dua

  Esma ÇAKIR / ROMA - DHA
  11.10.2015 - 20:09 | Son Güncelleme:

  Ankara’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili olarak Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko dün Aziz Petrus Meydanı’nda kurbanlar için dua etti.

  Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Françesko dün Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitirenler için acı duyduğunu ifade ederek, onlar için Aziz Petrus Meydanı’nda toplananlarla birlikte sessizce dua etti. Papalık Sarayı’ndaki çalışma ofisinden Aziz Petrus Meydanı’nda toplananlara seslenen Papa Francis, geleneksel Angelus Duası’nın ardından yaptığı konuşmada, dün Ankara’da gerçekleştirilen saldırıya da değindi.
  “Dün (önceki gün), büyük bir acıyla Ankara’da, Türkiye’de meydana gelen korkunç katliam haberini aldık” diyen ruhani lider, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok sayıda ölü için acı duyuyorum. Yaralılar için acı duyuyorum. Acı duyuyorum çünkü saldırganlar, barış için gösteri yapan savunmasız insanları vurdu.” Papa, “Bu arada bu sevgili ülke (Türkiye) için dua ederken, Rab’den, müteveffaların ruhlarını kabul etmesini ve acı çekenler ile ailelerine güç vermesini diliyorum” diyerek, Ankara’daki terör kurbanları için bir süre meydandakilerle birlikte sessizce dua etti. 

  Etiketler:

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı