Dünya Haberleri

DÜNYA

  Papa kendi ölümünden bahsetti, Arjantin'den acı haber aldı

  hurriyet.com.tr
  20 Ağustos 2014 - 01:39Son Güncelleme : 19 Ağustos 2014 - 21:26

  Katolik dünyasının dini lideri Papa Françesko, Güney Kore ziyaretinden Vatikan’a döndüğü sırada Arjantin'den çok acı bir haber aldı.

  Papa’nın Arjantin’deki yeğeni Emanuel Bergoglio, karısı ve iki çocuğuyla tatilden dönerken kaza yaptı.

  Bir kamyonun arkasına çarpan araçta 35 yaşındaki Bergoglio’nun eşi ve biri sekiz aylık diğeri iki yaşındaki çocukları hayatını kaybetti. Papa’nın 2010'da ölen erkek kardeşi Alberto'nun oğlu olan Bergoglio, hastaneye kaldırılırken durumunun kritik olduğu belirtildi.

  Kazanın Rosario ile Cordoba kentleri arasında gerçekleştiği ve ailenin Buenos Aires’e dönmeye çalıştıkları belirtildi.

  "2-3 YIL ÖMRÜM KALDI"
  Kaza haberinden çok kısa süre önce Papa, uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, “sadece 2-3 yıl daha ömrü kaldığını düşündüğünü” söylemişti.

  Papa kendi ölümünden bahsetti, Arjantinden acı haber aldı

  Papa Françesko ayrıca, selefi 16’ncı Benediktus’un görevinden feragat ederek, kendisinden sonrakiler için bir yol açtığını da ifade ederken, birçok din bilgini onaylamasa da sağlık koşulları el vermediğinde görevini bırakabileceğini belirtti.

  Aynı zamanda Vatikan Şehir Devleti’nin de başkanı olan 77 yaşındaki Papa Françesko, "Kilise’ye liderlik edemeyeceğimi hissettiğim zaman, dua ederek, 16’ncı Benediktus’un yolunu izleyeceğim" dedi.

  16’ncı Benediktus, kilise tarihinde 598 yıl aradan sonra bir ilke imza atarak, 11 Şubat 2013 tarihinde görevinden feragat ettiğini açıklamıştı.

  PAPA'DAN 'KÜRDİSTAN' AÇIKLAMASI

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı