Dünya Haberleri

DÜNYA

  Papa 2. Jean Paul hastanede tedavi görüyor

  Vatikan
  02 Şubat 2005 - 10:16Son Güncelleme : 02 Şubat 2005 - 10:16

  Katoliklerin ruhani lideri Papa İkinci Jean Paul (84), yakalandığı gribal enfeksiyon neticesinde, dün akşam saatlerinde hastaneye kaldırıldı

  İtalyan haber ajansı ANSA, dün yerel saatle 23.00 sıralarında geçtiği haberde, Papa'nın Roma'daki Gemelli Polikliniği'nde gözlem altına alındığını duyurdu.

    

  Vatikan kaynakları ise Papa'nın sadece gribal enfeksiyon sebebiyle ihtiyaten hastaneye kaldırılmış olduğunu belirtiyorlar.

    

  En son Pazar günü yaptığı kısa konuşmada sesinde kısıklık gözlenen 84 yaşındaki Papa, Pazartesi gününden itibaren tüm randevularını iptal etmek zorunda kalmıştı.

    

  Vatikan'dan dün öğleye doğru yapılan açıklamada ise grip nedeniyle tüm randevuları ertelenen Papa'nın istirahat edileceği duyurulmuştu.

    

  Vatikan'a bağlı bir özel hastene olarak bilinen Gemelli Polikliniği, Papa'nın sağlığıyla özel olarak ilgilenen bir kurum olarak tanınıyor.

    

  Vatikan'daki kaynaklara göre, geçen Pazardan bu yana Papa'nın ateşi bir türlü düşmüyor. Papa'nın balgam nedeniyle şiddetli bir öksürükten de muzdarip olduğu belirtiliyor.

   

  PAPA GECEYİ HASTANEDE İYİ GEÇİRDİ
    
  Papa İkinci Jean Paul'ün geceyi hastanede iyi geçirdiği bildirildi.
    
  İtalyan Ansa haber ajansına göre, akciğerlerine hava alma sorunu olan Parkinson hastası Papa, tüm randevularını iptal etmişti.
    
  Hekimler, Papa'nın durumuyla ilgili ayrıntılı açıklama yapacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı