Gündem Haberleri

  Panzer dehşeti

  Turaç TOP- Lokman DAĞ/ İZMİR / DHA
  20.10.2007 - 12:15 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, yokuş çıkarken frenleri boşalınca kontrolden çıkan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait panzer geri kayıp arkasındaki 2 otomobil ile park halindeki bir otomobili de biçtikten sonra duvarını yıktığı apartmanla yol arasında asılı kaldı.

  Faciaya ramak kalan kazada kimsenin burnu kanamazken, büyük çapta hasar meydana geldi.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Kaza, bugün saat 09.30 sıralarında, Basın Sitesi Semti'ndeki 172 ile 173 Sokağın kesiştiği yerde meydana geldi. Polis memuru 26 yaşındaki Emre Katkaya, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait panzerle, şarj amaçlı bakım yapmak üzere yola çıktı. Bir süre panzerle dolaşan Katkaya, Bozyaka'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne giderken, çıktığı yokuşta frenlerin boşalması üzerine kontrolü yitirdi. Panzer, kayarken, arkasındaki Dursun Parlak'ın kullandığı 35 ZE 944, Erdal Şenol'un kullandığı 45 DN 407 plakalı otomobilleri biçti. Sokak içinde park halindeki 35 HL 198 otomobile de çarpan panzer, İl Özel İdaresi Lojmanları'nın duvarını da yıktı. Apartmanla yol arasında asılı kalan panzer, güçlükle durabildi.

  Büyük çapta hasarın olduğu kazada, polis memuru Katkaya, yaşadığı şoku üzerinden atamazken, meslektaşları tarafından sakinleştirildi. Sokak sakinlerinin de panik yaşadığı kaza ardından panzer, asılı kaldığı yerden uzun süren uğraşlar sonucu çıkarıldı. Panzerin yaslandığı apartmandaki evin içine girmemesi olası faciayı da önledi. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı