Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Panpiş videosu pahalıya mal oldu

  Hürriyet Haber
  03 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ağustos 2012 - 01:51

  Kosta Rika Kültür ve Gençlik Bakan Yardımcısı Karina Bolanos, iç çamaşırlarıyla göründüğü beş yıl önce çekilmiş bir video yüzünden koltuğundan oldu.

  Videoda, kamera çalıştıktan kısa süre sonra üzerinde sutyen ve külotla yatağına atlayan Bolanas, adını söylemeden “küçüğüm” diye seslendiği bir erkeğe açık saçık sözler söylüyor. Video’nun internette yayınlanıp yüzbinlerce kişi tarafından izlenmesi üzerine bir açıklama yapan Bolanas “büyük bir haksızlıkla karşı karşıyım” dedi. CNN Espanyol’a konuşan Bolonas videoyu, ayrı kaldığı bir dönemde milletvekili eşine göndermek için çektiğini de açıkladı. Bolanas’a göre görüntüleri, evine güvenlik kamerası yerleştirmek için tuttuğu bir bilgisayar mühendisi kişisel bilgisayarından çaldı. Bolanas, ismini açıklamadığı mühendisin görüntüleri çaldıktan sonra kendisine şantaj yaptığını da sözlerine ekledi.

  Maçoluk isyanı

  Kosta Rika Devlet Başkanı Laura Chincilla tarafından istifaya zorlanan Bolanos, görevinden ayrılırken, feminist gruplar “maçoluk” olarak nitelendirdikleri bu kararı protesto etti. Kadınlar üzerinde “Hepimiz Karina’yız” yazılı kartonlarla fotoğraflar çektirip internete yükleyerek tepkilerini ortaya koyarken, hukukçular Bolanos’un insan haklarının ihlal edildiğini ifade etti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı