Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pano

  Hürriyet Haber
  28 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 28 Eylül 1998 - 00:01

  Antalya Kuruşköyü'nün Halk Kütüphanesi sorumlusuyum. Kütüphanenin, köylünün gündeminde daha fonksiyonel bir rol üstlenmesini istiyoruz. Kitaplığımıza her türden gazete ve video kasetler getirtiyoruz. Böylelikle okuma geleneğinin oluşması için çaba harcıyoruz. Kitap, yayın, kaset gibi dokümanların gönderilmesi konusunda yardım bekliyoruz. Kütüphanede çiftçilik eğitimi konusunda çok işimize yarayacak bir çekim cihazı, video kameraya da ihtiyacımız var. Sebzeciliğin tüm ayrıntılarını ve aşamalarını yeniden gözden geçirmemize fırsat verecek çekimler çok işimize yarayacaktır. Bu konuda örnek köy olmak istiyoruz.

  Ömer ÇELİK

  Telefon: 0242 7221580-7228031

  Adres: Kuruş Köyü, Serik, Antalya- 07500

  Erciyes Üniversitesi Makina Mühendisliği birinci sınıfında okuyorum. Burs almak istiyorum. Onur ULUTÜRK

  - Burs veren vakıf ve kuruluşlardan bazılarının isimleri ve telefonları şunlar:

  İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı: 0212-272 52 06

  Türk Eğitim Vakfı: 0212- 274 52 60

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği: 570 25 75

  Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği 1985 mezunuyum. Okulu bitirdikten sonra başka işlerde çalıştım. 14 Eylül Pazartesi günü Hürriyet'te sözleşmeli İngilizce öğretmeni alınacağını okudum. Ben normal kadrolu öğretmen olarak görev alabilir miyim? Yoksa sözleşmeli öğretmen olarak çalışabilir miyim? Levent EROĞLU

  - Bakanlık, bu konudaki çalışmasını tamamlamak üzere. Önümüzdeki günlerde sözleşmeli İngilizce öğretmenliğinin koşulları ve nasıl uygulanacağı açıklanacak.

  1998 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Ağustos ayında İngilizce öğretmeni olarak Edirne'ye atanmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurdum. Ancak, atamam yapılmadı. Bu kadar çok öğretmene ihtiyaç varken, hatta ücretli öğretmen çalıştıracak kadar çaresiz olan Milli Eğitim Bakanlığı, niye beni tercih etmiyor? Egemen AYDOĞDU

  - Yetkililere göre, atamanızın yapılmaması eş durumunuz varsa, bu belgenin eksikliğinden kaynaklanmış olabilir. Bakanlığa bir dilekçe ile başvurmanız halinde atanmama nedeninizi öğrenebilirsiniz. Bakanlık, Ekim ayında yeni bir atama daha yapacak. Bu atamada yeniden değerlendirmeye alınacaksınız.

  Çocuğum Lise 1'de Edebiyat dersinden kaldı. Şu anda sınıf tekrarı yapıyor. Bu tek dersten kalma sistemi kaldırılabilir mi?

  Aynur ÖZKAN / İSTANBUL

  - Yetkililer, bu konuda bir çalışma yapılmadığını açıkladı.

  İKİ sene üst üste kalan öğrencilere genel bir af çıkacak mı? Mustafa ÖZIŞIK / İSTANBUL

  - Şu anda bu konuda bir çalışma yapılmıyor. Çocuğunuz Açıköğretim Lisesi'ne giderek, öğrenimini sürdürebilir. Bakanlık iki yıl üst üste sınıfta kalanlara şimdilik bir af düşünmüyor.

  Mektup, telefon, faks ve

  e-mail'inizi bekliyoruz

  Tel: 0212 / 677 03 68

  Faks: 0212 / 677 03 40

  e-mail: acandabak@hurriyet.com.tr

  Adres: Hürriyet Gazetesi

  Eğitim Sayfası

  Medya Towers, Güneşli-34544

  İSTANBUL


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı